PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopot ze stepowym!!!



DJP
12-11-2011, 05:04
Mam pewien problem z żółwiem stepowym. Dostałem go na gwiazdką i niewiem co się dzieje bo ona niechce jeść! I a ja nie mam pojęcia dlaczego. Dawałem jej marchewke, jabłko i sałate. Może ktoś z Was miał taki problem i wie jak mi pomóc. Z góry dziękuje.

aleksandra
12-11-2011, 12:53
Witam

prawdopodobnie jest to wynikiem stresu, ale nie wiem w jakich warunkach trzymasz to zwierzę. Masz jakies terrarium dla niego? . Jak nie ,to musisz jak najszybciej cos zmontować ewentualnie kupić. Podawaj mu zróżnicowany pokarm np. namoczone płatki owsiane, granulki Biorept, cykorie, biały ser ( patrz opis na stronie).
Zobacz czy ma odpowienią temperaturę . I zapytaj gdzie był kupiony ten zwierzak ,bo prawdopodobnie może być zarobaczony
pozdrawiam
aleksandra

DJP
13-11-2011, 13:38
Dzięki

Jarek Zajączkowski
22-11-2011, 15:56
Taaak - zgodnie z wynikami badań własnych - ok 65 % ż. stepowych jest zarobaczonych(owsiki)
. WSZYSTKIE POCHODZĄ Z PRZEMYTU - PRZEWOŻONE tygodniami W TRAGICZNYCH WARUNKACH GDZIE JEDYNYM POKARMEM MOŻE BYĆ ICH KAŁ LUB KAŁ KOLEGÓW. DUUUUUŻY STRES.
Dla bezpieczeństwa żółwia oraz włąściciela - zwierza powinien obejrzeć lekarz - trzeba wykonać bad. bakteriologiczne wymazu z kloaki (Salmonella sp) oraz badanie parazytologiczne kału

Szymek Sabat
30-01-2012, 12:11
yyy... znaczy każdy tak ma? czy jeżeli ma karteczke że jest urodzony w niewoli to miał lepiej?

42d3e78f26a4b20d412==