PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o czerwonolicego



waldus
14-11-2011, 01:20
mam dorosłego żółwia i nie chce on jeść swojego pokarmu kupiłam mu krople z witaminami ale nie wiem czy dobrze je stosuję. Pozatym mój żółw ma glony na pancerzu i odpadają mu od czasu do czasu płytki pancerza co mam zrobić aby poprawić mu apetyt i wygląd pancerza. Będę szczególnie szczęśliwa jeśli dostanę więcej informacji na temat mojego żółwia jak go pielęgnować i zrobić mu terrarium ponieważ mam go dopiero od paru dni. Pozdrawiam

Wieslaw Zabawa
15-11-2011, 13:00
Przede wszystkim żółwik musi mieć suche miejsce gdzie mógłby sobie leżeć i wygrzewać się pod lampką.W zasadzie żółwiki czerwonolice przez większość dnia siedzą na tej wysepce,a do wody wchodzą żeby jeść,spać,robić kupę itp.Ja swoją żółwiczkę pieszcze drapie patykiem po plastronie który jest bardzo wrażliwym i czułym punktem każdego żółwika.Karmimy jak każdego drapieżnika wodnego rybami(dorosłe wątpie żeby jadły gammarusa)mięsem surowym,sałatą,moje uwielbiają mrożony rozmrożony groszek,gotowana marchewka,oraz sucha karma dla kotków za tym się zabijają.Żółwika należy systematycznie szorować pod bieżącą letnią wodą przy użyciu szczotki takiej porządnej czynność ta powoduje lepsze ukrwienie miejsc zasadniczo niedostępnych czyli całego plastronu i karapaksu.Żółwie rosną przez całe życie i zdarza się że czasami pod wpływem zmian chorobowych grzybicy zrzucają płatki skorupki a pod starym widzimy nowy pancerz.Dzieje się tak kiedy nie ma możliwości wysusenia sie i nagrzania.Łuszczący pancerzyk należy delikatnie usunąc powinien zejść pod szczotką i patyczkiem.a nowy posmarować CLOTRIMADOZUM maść na grzybice i przesuszać.Jakby coś to polecam się i życzę powodzenia i zdrowia.cześć

Łukasz U.
30-11-2011, 11:14
Płytki rogowe schodzą żółwiowi i to normale podobnie jak linienie skury. Pomysł z szorowaniem pod bierzącą wodą ubawił mnie świetnie, a to ukrwienie bomba, ALE DO KABARETU. Co do terarium i żywienia poszukaj starszych postów zapytanie pochodziło od Drakuli w odpowiedzi dokładnie opisałem i terra, i pokarm. Również na temat łuszczenia płytek było już na forum poszukaj w starszych postach.

42d3e78f26a4b20d412==