PDA

Zobacz pełną wersję : spuchniete oczy czerwonolicego



ćwiklus
19-11-2011, 13:07
Tak sobie patrze na te dwa moje zolwie i widze sobie ze jeden z nich ma spuchniete i wybaluszone oczy mam wrazenie ze to czegos brak(gdzies o tym czytalem) ale nie wiem czego i jak to uzupelnic
pozdrowienia cwiklus

Oskar Kulik
20-11-2011, 06:39
Mój żółw czerwonolicy tez miał spuchnięte oczy. Lecz były one równierz zamknięte. Po podawaniu mu(bardziej wstrzykiwaniu do pyszczka)2razy dziennie kapsulkę wit.A przeszło po tygodniu

Jarek Zajączkowski
22-11-2011, 15:46
Oj.............duuuża dawka.......chyba ciut za duża. Podejrzewam, że większość witaminy żółw wypluł - bo skończyłoby się to tragicznie - hyperwitaminozą i gwałtownym zrzucaniem naskórka z wystąpieniem silnego przesięku surowicy z uszkodzonej skóry - doprowadzającym niekiedy do wstrząsu hypowolemicznego (odwodnienia).Niedobór witaminy A to jedna z możliwych przyczyn obrzęku gruczołu powiekowego Hardera.
Inne przyczyny to schorzenia płuc, choroby nerek, niedobór wapnia.
Pokaż gada lekarzowi.

ademar
23-11-2011, 07:11
Wystarczy 2 krople witaminowego roztworu poddac strzykawaka do pyska (oczywiscie rozcienczony :). Moj zolw tak mial i tak zrobilem. Niektorzy weterynarze czasami tak sie na gadach znaja ze moga je tylko usmiercic wiec raczej ostroznie. A jesli cos podal weterynarz to prodsze mu kazac na kartce zapisac co podal.

POZDRAWIAM ADEMAR

Jarek Zajączkowski
23-11-2011, 13:55
Będąc przedstawicielem odsądzanej od czci i wiary grupy zawodowej (DVM - doktor nauk weterynaryjnych) zapytam co oznacza termin "dwie krople" - czy to dużo czy mało - Jeśli możesz - proszę o podanie dawki w mg/ kg c.c. Jeśli nie wstrzymaj się z radami. Podanie wit A w przypadku zapalenia płuc przyda się jak "psu na budę".
Pomogło - to dobrze - ale czy to cud czy medycyna?
Niektórzy lekarze weterynarii (i nie tylko) uśmiercają, niektórzy politycy kradną itp itd. Ale są i tacy, którzy starają się pomóc - a jak nie wiedzą to pytają tych którzy wiedzą. Takich szukajcie i nie leczcie samodzielnie - gad to trudny pacjent i łatwo popełnić błędy. Nawet lekarzowi........a uogólnienia krzywdzą!

ćwiklus
24-11-2011, 16:42
dzieki bardzo rozumiem ze nie warto ryzykowac a jak nie ryzykowac to gdzie w warszawie sie z tym udac??

42d3e78f26a4b20d412==