PDA

Zobacz pełną wersję : transport zimą



szanna
24-12-2011, 15:42
Witam.
Jak w taką pogodę przetransportować żółwia greckiego do weterynarza?

Pozdrawiam
Szanna

Sylwia S
24-12-2011, 16:02
Wez torbe, najlepiej taka z podwojnym dnem, ktore uzywa sie gdy sie idzie na silownie. Wlej do plastikowych butelek po napojach goraca wode i uloz je na dnie, na to recznik, lub maly kocyk i na to zwierzaka w plastikowym lub kartonowym pudelku. Po bokach wloz jeszcze dwie butelki. Skontroluj jednak ,by woda nie byla za goraca,i zeby byl dostep powietrza
Sylwia

szanna
24-12-2011, 16:10
Ale jak bębę wracała to woda wystygnie. Chociaż dobrze, że w jedną stronę będzie ciepło. Dzieki za pomysł, nie wpadłam na te butelki:))
Szanna

Fryta
24-12-2011, 16:17
spróbuj uzyć takiej torby na zimne napoje (w wakacje były np promocyjne to pewnej Warki... czerwone). Taka torba z folią aluminiową wewnątrz i warstwą izolacji. Dość dpbrze trzyma ciepło. Do tego mała butelka z ciepłą wodą.
Inny sposób to przenosna lodówka (termos) turystyczna. Takie plastikowe, lekkie pudło z pokrywką (zazwyczaj niebieskie). Tu izolacją jest styropian. Dobrze trzyma ciepło i jest bezpieczne (brak możliwości zgniecenia). Niestety dość duże i nieporęczne. Jako ciepełko znowu butelka. Doskonałe na długa podróż.

szanna
24-12-2011, 16:24
super:)) mam taką lodówkę, a że jadę samochodem, to wielkość mi nie przeszkadza.
Uśmiechnięte podziękowania:))
Szanna

Sylwia S
24-12-2011, 16:54
W kazdym gabinecie weterynaryjnym powinna byc ciepla woda. Mozesz ja po prostu zmienic. Jednak pomysk Fryty z torba termiczna jest OK
Sylwia

dr Robert
25-12-2011, 08:40
Nie pojmuję, przecież jedziesz samochodem. Chyba jest w nim ogrzewanie, wystarczy wcześniej nagrzać auto i żółwia wnieść do już ciepłego.

Jarek Zajączkowski
25-12-2011, 10:22
Zamiast plastikowych butelek poleciłbym tzw. termofor. Urządzenie do grzania nóg w zimowe wieczory do kupienia w aptekach. Gumowy, płaski worek z szczelnym, zaopatrzonym w gumową zatyczkę korkiem. Długo trzyma ciepło. Odpada również problem nieszczelności.

szanna
25-12-2011, 11:02
Bardzo dziękuję za dobre rady i życzliwość.

Pozdrawiam
Szanna

PS. Jeżeli dobrze sama siebie znam, to napewno jeszcze się odezwę:))

Antoni Wróbel
30-12-2011, 10:50
Widziałem w sklepach spożywczych(w Sezamie, jak jesteś z Wawy) "torby termiczne" niewrażliwe na temperature otoczenia. Poza tym termofor bezwzględnie. W ekstremalnym przypadku można przenieść pod pazuchą żółwia w pudełku zawiniętego w ręczniki(odradzam).

szanna
30-12-2011, 14:24
Serdeczne podziękowania.
Jesteśmy już po wizycie u weterynarza. Zabiegi raczej kosmetyczne. Flaszka ma zrobione paznokcie i usteczka ( spiłowane) a Kufel tylko dziobeczek.Pan doktor bardzo zadowolony z kondycji żółwików. Było przesympatycznie.
Dobrze mieć zdrowe zwierzątka:)))

Pozdrowienia
Szanna

42d3e78f26a4b20d412==