PDA

Zobacz pełną wersję : Żółw stepowy nie chce jeść pokarmu dla żółwi (granulatu)!!



Marius
03-01-2012, 08:26
Nie wiem dlaczego ,ale mój żółw nie chce jeść pokarmu dla żółwi w postaci granulatu, I nie wiem jak go zachęcić do tego żeby zaczoł jeść.

Leny
03-01-2012, 08:44
To zależy od upodobań żółwi. Niektóre po prostu nie preferują takiego pokarmu. Spróbuj jeszcze raz w okresie wiosenno letnim - moze po prostu nie je z powodu pory zimowej.

Leny

dr Robert
03-01-2012, 08:47
Ja też bym tego nie jadł. W sklepach jest cykoria, rzodkiewka (chodzi o liście) i kiełki (lucerna, słonecznik, fasola mung, rzodkiewka). Do wiosny powinno wystarczyć.

Sebi
03-01-2012, 09:20
witam
nie wszystkie żółwie go lubią, ja mam 6 lądowych i jeden z nich go nie je, mimo że pozostałe chętnie go wcinają

peper
03-01-2012, 13:13
siema moj stepowy tesh nie je ty swinst;] je tylko owocce.... naturalne pokarmy :> pozdrawiam

Aleksander
04-01-2012, 01:36
nasz zolw tez nie chcial jesc granulatu. suchy wypluwal a namoczony przyklejal mu sie do podniebienia i bardzo go to denerwowalo. wiec juz mu nie probujemy podawac. kolejne doswiadczenie :) polecam samodzielne kielkowanie roznych nasion. troche z tym zachodu, ale za to jak zdrowo i smacznie :))

dr Robert
04-01-2012, 05:55
To nie dobrze, że je tylko owoce. Owoce mają zbyt dużo cukru, aby stanowiły całoroczny, główny posiłek żółwi lądowych. Przede wszystkim zielonka, a owoce jako smakołyk od czasu do czasu.

**MARTA*
04-01-2012, 09:11
mój żółw też nie lubi jeść granulatu

InneCzasy
05-01-2012, 12:25
witam mój grek jada granulat ale oczywiscie nie jest on podstawa zywienia
polecam co jakiś czas wsypac kilka"bobków" dla urozmaicenia choć pokarm ten mimo dobrego opisu na etykiecie nie jest zbyt wartosciowy ale zeby nieznudziło mu sie normalne zywionko co jakiś czas dostaje troszę i wtedy nawet mu smakuje
można spróbowac namoczyć w mleku lub wodzie
odradzam stanowczo same owoce jak pisał dr. za duóż cukrów
jest przecież tyle warzyw na rynku ,kiełkowanie pracochłonne ale masz pewność co do czystosci pokarmu!!!
p.s. oby do wiosny a wtedy churaaaaaaaaa na łąki!!!

Sylwia S
07-01-2012, 01:31
Przepraszam, moze jestem z innej planety, ale czy stepowe w okresie zimy nie powinny spac? To napewno uchroniloby je przed swinstwami typu granulaty!
Sylwia

Edi
07-01-2012, 05:30
Witam
Wyłączenie lampki(ogrzewania) to nie wszystko...niestety nie zawsze są odpowiednie warunki do zimowania żółwi i dlatego,wtedy lepiej cały czas "podtrzymywać" ich aktywność.
Pozdrawiam

Sylwia S
07-01-2012, 15:20
Oczywiscie, ze wylaczenie lampki to nie wszystko. Nie chce byc cyniczna, ale kiedy brak warunkow nie powinno sie kupowac zwierzat. Zimowanie nie tylko sluzy przetrwaniu zwierzat w okresie braku pozywienia. Jest rowniez naturalnym sposobem regeneracji organizmu. Dowodem na to jest fakt, ze samice, ktore nie przesypiaja zimy prawie nigdy sie nie rozmnazaja. Oczywiscie nie powinno zimowac sie zwierzat chorych lub slabych. Ja sama moje malenstwa urodzone we wrzesniu 2002 zostawilam w terrarium, gdyz mialam watpliwosci czy sa wystarczajaco silne by przetrwac zime. Letarg zawsze budzi niepokoj i watpliwosci, jest jednak konieczny. O ile pamietam, w opisie stepowego jest dosc dobrze opisane, jak wprowadzic zwierze w zimowy sen. Mysle, ze warto sprobowac.
Pozdrawiam Sylwia

InneCzasy
08-01-2012, 03:30
sorka sylwio ale nid\gdzie na\ie ma powiedziane ze hibernacja jest konieczna dla zółwi!!!
skoro nie chce ktoś rozmnażać swojego pupila i nie czuje sie na siłach do hibernacji zwierzaka to lepiej dla zwierzaka jest zeby niezapadał w sen zimowy!!!

Sylwia S
08-01-2012, 11:37
Czesc
Hibernacja to odwieczny cykl natury. Tak to wymyslila Matka Natura. Oczywiscie ja tez nalezy poprawiac. Wlasnie dlatego w niewoli nie istnieje selekcja naturalna. Zwierzeta ktore w naturze umarlyby, my dzieki naszej wiedzy, pasji i zaangazowaniu dajemy druga szanse. Jakie jednak prawo mamy zmieniac kompletnie to co przez tysiace lat stanowi naturalny cykl biologiczny? Caly czas podkresla sie , ze zwierzeta w niewoli czuja sie dobrze tylko wtedy, gdy ta przyblizona jest do naturalnych warunkow zycia. Letarg jest jego czescia. Jesli mamy watpliwosci , czy podolamy przgotowac zwierzeta do dlugiej hibernacji mozemy przeprowadzic ta skrocona. Pozwoli ona zregenerowac sily, oczyscic organizm i zredukowac zapasy tluszczu.
Jesli zas chodzi o rozmnazanie. zdrowa samica nawet bez stalego partnera ;) bedzie skladala regularnie jajka - oczywiscie nie zaplodnione- ale zabobiegnie to komplikacja zwiazanym z ich zatrzymaniem.
To taka moja refleksja. Oczywiscie nie wszyscy moga sie z nia zgadzac
Pozdrowienia Sylwia

42d3e78f26a4b20d412==