PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wapno dla zółwi wodnych nadaje się dla stepowego?



Marius
06-01-2012, 07:18
No bo nigdzie nie mogę znależć wapna dla stepowego , a nie takiej możliwości aby codziennie dawać skorupki od jajek.Czy wapno dla żółwi wodnych mu nie zaszkodzi czy może są jakieś inne sposoby podwania wapna?

aleksandra
06-01-2012, 09:28
mnie to wapno nieprzekonuje, Moje pożeraja wapno dla kanarka( uprzednio wyjmuję drucik).bardzo im smakuje no i ścierają sobie dziób.
Polecam i pozdrawiam
aleksandra

Sebi
06-01-2012, 15:52
aleksandro a jaka jest różnica między wapniem dla wodnych a wapniem dla kanarków??????? (pytam, bo sam takie podaję lądowym i być może twoja opinia zadecyduje o zmianie na to dla kanarków)
przy okazji - wapno zamiast w kostce - można chyba zetrzeć np. na tarce i posypywać nim jedzenie - co o tym sądzicie ????

Sebi
06-01-2012, 15:53
oczywiście miało być wapnem a nie wapniem
przepraszam za przejęzyczenie

aleksandra
07-01-2012, 04:17
raz tylko kupiłam to wapno dla żółwi wodnych , było kruche i takie mało naturalne ,wypreparowane,wyjałowioone ( bardzo leciutkie). Kup wapno dla kanarka( lub papugi)(2 zł) i porównaj te dwie kostki. Wapno dla kanarka jest twardsze i po porstu wydaje się bardziej naturalne , możne je oczywiście ścierac ,ale niech żołwiki też trochę pracują szczęką. Moję same je gryzą i do tej pory pozarły juz pare kostek. Taka jest moja opinia.
pozdrawiam
aleksandra

Sebi
08-01-2012, 14:33
witam
wapno dla wodnych, które ja kupiłem jest bardzo, bardzo twarde, myślę, że tobie musieli sprzedać jakieś kiepskie, a moje żółwie niestety nie chcą jeść takiego w kostce, dlatego posypuję nim jedzenie, ale sprubuję kupić to dla kanarków, dzięki za radę

DJP
10-01-2012, 10:54
Zasadniczo wapno to wapno niemam żednej różnicy czy jest ono dla kanarka, żólwia czy wieloryba. Problem mogą stanowić inne pierwjastki które są w złych proporcjach lub nawet wręcz szkodliwe. Tak więc międziy samym wapniem różnicy nie ma, a trzeba uważać na preparaty mineralno-witaminowe choćasz raczej są one dla żówi ogólnie a na preparat dla wodnego nie zaszkodzi lądowemu i na odwrót.

42d3e78f26a4b20d412==