PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie czerwonolicego



AquaTerra
08-01-2012, 17:31
Jestem akwarystą ale od paru dni posiadam dwa zółwiki czerwonolice, długość ich karapaksu wynosi ok. 4 cm. Chciałbym się dowiedzieć czym a w szczególności jakimi ilościami danego pokarmu karmić moje pupile?
Na razie podaję im larwę ochotki i surowe mięso drobiowe. Dziękuję za dokładne informacje.

Agula
09-01-2012, 06:34
W sklepach zoologicznych są dostępne gotowe pokarmy. Nie należy ich podawać jako jedyny pokarm, ponieważ nie zawiera on wszystkich potrzebnych witamin i innych składników. Dobrym pokarmem uzupełniającym mogą być suszone dafnie.
Żółwiom można podawać również ryby. Małe rybki można podawać w całości, natomiast większe należy dzielić na kawałki, ponieważ żółwie duże ryby rozrywają pazurami co bardzo zanieczyszcza wodę.
Jeśli chcemy karmić żółwie rybami a mamy wolne akwarium to bardzo łatwo można rozpocząć hodowlę własnych ryb. Do tego celu najbardziej nadają się gupiki i mieczyki a to ze względu, że szybki się rozmnażają i są łatwe w hodowli. Żółwie chętnie zjadają ślimaki wodne. Jeśli założyliśmy hodowlę ryb to można rozpocząć hodowlę ślimaków w tym samym akwarium.
Nie można też zapomnieć o pokarmie zielonym. Do pokarmu zielonego, który jest chętnie zjadany przez żółwie zaliczamy: sałatę, cykorię, kapustę pekińską, rośliny wodne itd.
Nie należy przekarmiać żółwi ponieważ może dojść do otłuszczenia narządów wewnętrznych, uszkodzenia wątroby. Do przekarmienia często dochodzi gdy hodowca nie potrafi odmówić jedzenia żółwiom.


JAK CZĘSTO

Młode żółwie, do 6 miesięcy: codziennie.
Żółwie od 1 roku do 2 lat: 3 - 4 na tydzień

Żółwie powyżej 2 lat: 2 razy na tydzień.

Agula
09-01-2012, 06:37
to sa informacje ze strony www.zolwie3.republika.pl.Powodzenia w chodowli :).
POADRAWIAM.

ademar
14-01-2012, 05:52
Najlepiej karmic zolwie jak najabrdziej zroznicowanymi pokarmami, pozatym sa tak male ze moga jesc jeszcze kryl, wodzien. sa male wiec napewno nie beda przepadac za roslinami chociaz np powinny od czasu do czasu zjesc moczarke kanadyjska, dla takich maluchow wlozyc im z 2 a jak nie beda chcialy jesc nic nie szkodzi, ale bedzie ladnie wygladala. Ja moje zolwie karmie od malego ok 15 rodzjami pokarmow, od suszonych przez roabaki, mieso konczac na roslinach. Im wiecej rodzajow tym lepiej. mozna kupic blistery ochotki, wodzienia co tam jeszcze maja i karmic na zmianie lub mieszac. wazne jest tez zeby te kostki oplukiwac na sitku pod ciepla woda :) nie wiadomo ci jeszcze do nich dodaja, pozatym zimna kostak dla zlowiowego rganizmu nei jest dobra. Gammarusa susoszenego podawac ale w bardzo malych ileosciach .

POZDRAWIAM ADEMAR

Łukasz U.
17-01-2012, 08:50
Przeczytaj starsze posty w odpowiedzi na zapytanie drakuli opisałem dość dokładnie żywienie czerwonolicych.

42d3e78f26a4b20d412==