PDA

Zobacz pełną wersję : chory czerwonolicy



waldus
09-01-2012, 06:37
Mam od niedawna żółwia czerwonolicego dwa miesiące temu mój żółw wydawał dziwne dźwięki w nocy (jęczał) poszłam z nim do weterynarza i lekarz stwierdził że jest to zapalenie płuc i niedrożność górnych dróg oddechowych. Dostał żółw trzy zastrzyki z antybiotykiem i jęki przeszły ale nadal nie otworzyły się mu oczy parę dni temu sytuacja powtórzyła się od nowa aż do tego stopnia że nie mogłam spać gdyż jego jęki były tak głośne że nawet umarłego by obudziły. I znów żółw wylądował u lekarza. Czy jest to możliwe że lekarz wcześniej go nie wyleczył czy może jednak postawił złą diagnozę. Proszę o pomoc.

ademar
14-01-2012, 05:47
jesli chodzi o takie przypadki weta bym nie ufal. Ladowac tylko antybiotyki potrafia.

POZDRAWIAM ADEMAR

Jarek Zajączkowski
14-01-2012, 06:18
Samymi zastrzykami choroby się nie "pogoni". Chorych ludzi zagania się do łóżek. Niech zapytam - a co ze środowiskiem? Jaka temperatura (wody, powietrza), żywienie, światło. Poprawa stanu zdrowia po podaniu antybiotyku potwierdza diagnozę i metodę leczenia. Z twojego listu wynika, że między jedną chorobą a drugą upłynęło prawie 2 miesiące!!!! Lekarz jest w porządku!
Poszukaj raczej przyczyn u siebie - trzeba ocenić warunki termiczne w terrarium!!!

42d3e78f26a4b20d412==