PDA

Zobacz pełną wersję : M1 Czeladź



Ciapek_anolis
25-10-2013, 14:42
Pierwszy raz od dłuższego czasu odwiedziłem sklep zoologiczny w czeladzi. Zauważyłem , ze w sklepie powiekszyła sie ilość terra i jaszczurek co mnie bardzo cieszy. Zaobserwowałem jednak kilka rzeczy które mnie nie pokoją: jest tam terra dla anolisków zielonych jest ono nieduże(wymiary "na oko", to ok.60/30/40) a siedziało tam ok 10 sporych anolisów, jeden na drugim , na jednej roslince prubowały wygrzac sie pod promiennikiem , nie zauwazyłem także w tym terra świetlowki uvb. Drugą rzewczą było olbrzymie terra , w którym siedziały agamy błotne i legwany zielone(nie mam pojecia czy można je trzymac razem , może się ktoś wypowiedzieć?) i tam też CHYBA nie było uvb.W następnych terra były pajaki i wąż boa(na tym sie nie znam) Kolejnymi terra z jaszczurkami było terra z legwanem stepowym , tam była świetlówka , śmie watpic że nie była to uvb, pozatym była ona za szybą.

Dominik1
25-10-2013, 15:09
Ciapek z tego co wiem i rozmawiałem z róznymi ludzmi sprzedającymi w sklepie to twierdzą oni że nie montują świetluwek w terra bo jest to zbyt duży wydatek a pozatym nie do każdego terra da rade wmontować odp świetlówke- w związku z tym stosują oni żarówki uvb do naswietlania jednorazowego czyl9i np raz na tydzień 1,5 min z odległości 1 m, co do legów i agam to niewiem jak to jest zmłodzikami (ale śmiem twierdzić ze można) natomiast starsze osobniki stresują sie w tego typu mieszanych terrariach (powodowane jest to dość dużym podobieństwem w wyglądzie)

newneo
25-10-2013, 15:15
wiesz, w tym sklepie moj kuzyn musiał poinformowac sprzedawce, ze w terrarium lezy niezywa jaszczurka... I nie wydaje sie ze dopiero co padla, bo była... zaschnięta.. Sprzedawca powiedział mu tylko ze od jakiegos czasu sie "nie ruszała"(czyzby nie sprawdził czy to objaw zgonu?). Stwierdził ze od dawna nie była na sprzedaz bo prawdopodobnie chorowała(w końcu nieporuszanie się to objaw choroby), jednak na szybie była naklejka z opisanym gatunkiem tejze jaszczurki(nie pamietam jaki to był) i podana ceną. No i "suszonka" była ostatnią przedstawicielka tego gatunku w sklepie... czyzby zapomnieli zerwac naklejki?

I od tamtej pory moje zaufanie do tamtego sklepu jest zerowe. Conajwyzej zdaza mi sie kupic tam termometr, choc i to bardzo zadko. Pozdrawiam, Arek Guzanek.

Ciapek_anolis
25-10-2013, 15:37
Ten sklep ogólnie wywarł na mnie pozytywne wrażenie pod wzgledem artykułów które mozna kupic.Jest tam prawie wszytko.Nawet korek , który wcześniej mozna było miec tylko z BIOFILU. Pod wzgledem zaopatrzenia jest ok , ale pod wzgledem utrzymania zwierzat to raczej słabo... chociaz własniciel sklepu wydawał sie osoba kompetentnom(miałem okazję z nim pogadać), no ale może pozory myla...

Dodi
25-10-2013, 16:08
Witam
Terarium z anolisami jest jaknajbardziej ok.
W dużym terarium legwany i agamy błotne mogą być razem możesz sprawdzić w literaturze. Nie mamy narazie boa na sklepie musiałeś pomylić z pytonem tygrysim lub wężem smugowym . W najbliższym czasie bedziemy z tego sklepu robić raj dla terrarystów tak jak Platan w Zabrzu.
Od 1 grudnia mamy w stalej ofercie mączniaki, zoofobasy,świerszcze 50gr/szt. i karaluchy (Blaptica dubia ).
Jeżeli nadal bede miał tam coś do powiedzenia wymienimy po nowym roku teraria i klatki dla zwierząt,bedzie można poszaleć bo 500 m2 pozwala na to.

Pozdrawiam
Witold Plucik

Ciapek_anolis
25-10-2013, 16:15
Bardzo mnie cieszy że takie zmiany maja nadejść , bo jesli to co mówisz spełni sie , to naprawde bedzie to jeden z najlepszych sklepów terrarystycznych. ale co ze zwierzakami bedzie teraz, dopuki te zmiany nie zajda?


ps. Przepraszam serdecznie za pomyłke ,rzeczywiscie jest to pyton tygrysi ,a nie jak napisałem - boa.!

Dodi
25-10-2013, 16:36
Systematycznie poprawiamy im warunki, a te ktore nie miały odpowiednich warunkow na miejscu wywieżlśmy na hurtownie do Świętochlowic.
Pozdrawiam
Witold Plucik

Adamek
25-10-2013, 16:39
no niewiem czy 11 legwanów w tym terra to warunki OK terra jest dobre do 1 osobnika tej wielkości... one dosłownie łaziły po sobie :(

Dodi
25-10-2013, 16:57
Adamek kiedy tam ostatnio byleś. ?
Bo twoje informacje są już nieaktualne.
Od jakiegos tygodnia wprowadzamy zmiany .
Pozdrawiam
Witold Plucik

Ciapek_anolis
25-10-2013, 16:59
Adamkowi chodziło chyba o anolisy zielone, a z tym raczej nic sie nie zmieniło.

ps. a co z tym waranem stepowym , terra dla niego jest przeciez owiele za małe , a jego "wystrój" daje wiele do życzenia;/

Adamek
26-10-2013, 03:13
jeszcze rozróżniam anolisa od legwana byłem tydzień temu w niedziele było w tym terra legi z agamami 11 szt... w tym terra z anilisami było 16 szt cos
ok jeśli już się zmieniło to jestem bardzo zadowolony bo sklep jest fajny ale cny troche wysokie :(

Ciapek_anolis
26-10-2013, 08:38
zmieniło sie coś-jest z 10 anolisów ,a legwanów i brodek ze 6

Azazel
29-10-2013, 02:32
Sklep miał fatalną reputacje to fakt, a powoli staje się ona za sprawą Witka historią.
Codziennie wprowadzane są zmiany warunków w których trzymane są zwierzęta.
Dajcie Witkowi pracować i nie umieszczajcie postów, które odzwierciedlają już nie istniejącą sytuację.
Sklep ma ogromną powierzchnie i jest tam duże pole do popisu.
Ile wymaga to środków i pracy wiedzą wszyscy co samodzielnie robili terraria.
Jeszcze raz apeluję o nie zamieszczanie postów opisujących sytuację z przed kilkunastu czy kilku dni bo zmiany wprawadzane są co dnia.
Trochę ciepliwości. Z czasem wszystko będzie w najlepszym pożądku na czym skorzystamy wszyscy.

Azazel
29-10-2013, 02:38
Chciałbym dodać, iż w małych pomieszczeniach o kubaturze 20 - 30m2 , terraria wydają się znacznie wieksze niż w ogromnych powieszczeniach takich jak sklep w M1.
Zatem, niestosowne i nie żetelne jest wymiarowanie na oko, optycznie będzie się wydawało zawsze mniejsze niż jest w rzeczywistości.

Ciapek_anolis
29-10-2013, 11:00
no ale ja opisuje aktualny stan sklepu, a nie jak bedzie wyglądac za kilka dni czy tygodni. Jak sie to wszystko zmieni to w nastepnym poście bede chwalił a nie krytkował

KORSAKOW
29-10-2013, 11:45
Oficjalnie informuje że, zobiłem w m1 prywatną inspekcje i nie ma sie do czego przyczepić, Anolisom nie dzieje się krzywda, warunki dla zwierzaków są na 4+, śliczna morelia, piękny waranek, powiedział bym że sklep pod nową opieką zaliczam do śląskiej czołówki, duży wybór, racjonalne ceny, kopetentna załoga

Adamek
29-10-2013, 12:05
możesz napisać ile jeszcze legów i agam jest w tym terra ? Bo to mnie najbardziej zmartwiło... Ale ciesze sie że sklep jest coraz lepszy :)
i jeszcze jedno sądze że te nowe zwierzaki to są dlatego w sklepie że idą święta i może dało by sie zrobić żeby wydrukowac jakis opis albo najważniejsze sprawy dotyczące danego zwierzaka i dodawac kartke zkserowaną do zakupionego pupila bo sądze że nie wszyscy nowi właściciele mają pojęcie o tych zwierzakach...

KORSAKOW
30-10-2013, 10:51
w terra (ogromnym, jak na sklepowe warunki) było kilka legwanów i kilka agam, bo ja wiem? po pięć? A co do opisów to uważam to za bezsensowny pomysł, jak ktoś chce wiedzieć to spyta personel, poczyta, a jak nie chce wiedzeć to opis na terra nic nie pomoże

42d3e78f26a4b20d412==