PDA

Zobacz pełną wersję : terrarium



iza
09-02-2012, 13:34
Stałam się właścicielką żólwia stepowego :) Zmierzyłam go ma 15cm, chcę mu sprawić pożądne terrarium, według moich obliczeń powinno ono mieć 75cm na 45 cm. I mam do Was w tej sparwie pytanko: czy wymiary będą dobre?? ?? ?? jakie bedą koszty samego terrarium?? ?? ?? a dodatków?? ?? ?? ?? Musze przygotować się do pertraktacji z rodzicami ;)

<anolis>
09-02-2012, 13:59
Na przyszłość kup najpierw terra i wszystko to będzie wygodniej przedewszystkim żółwiowi no i Tobie.

aleksandra
10-02-2012, 04:14
terrarium im większe tym lepsze. Stepowe dorastają do 20 cm, a więc proponuję pokusić się o większe lokum. Jeżeli nie możesz go "przedłużyć" to chociaz powięsz szerokosć! Oczywiście dekoracje ,domek , konary też Ci zabiora trochę miejsca.Terrarium mozesz zamówić lub zrobić sama. Poszperaj na "sprzedaj" tam widziałam ludzi którzy robią terraria.
Ja swoje terrairum zrobiłam sama i miałam z tego wielką frajdę!
Pozd.
Ola

iza
10-02-2012, 06:57
Do anolisa: dobra rada, ale nie wiem czy mój żółw byłby zachwycony gdyby musiał jeszce parę dni dłużej zostać na dworze, bo tam go znalazłam................... nie wiem czy by na mnie zaczekał...... Więc stwierdziłam że chyba lepiej będzie jak go wezmę ;)

dr Robert
10-02-2012, 10:27
Wymiary terrarium dla żółwia stepowego to:
długość terrarium = 8x długość pancerza
szerokość terrarium = 4x długość pancerza
głębokość warstwy substratu = powinien mieć szansę całkowitego zakopania się, poleca się nawet warstwę grubości 3-4 długości pancerza

Nawet jeśli nie uda Ci się zapewnić takich warunków to staraj się, aby były zbliżone. Im bardziej zbliżone tym lepiej dla żółwia.

Super strona o żółwiu stepowym (po niemiecku):
http://www.landschildkroeten.com/Testudo_horsfieldii.html

Anolis1987
10-02-2012, 14:19
W terrarium dla niego nie sadź żadnych roślin, bo choć nie wiem jak szybko by rosły żółwik i tak całe skomsumuje w krótkim czasie.

pancernik
28-02-2012, 08:37
mialem kiedys zolwia greckiego - przez 17 lat. nie wiem ile mial lat. ale nie mialem zadnego terrarium. chodzil po calym mieszkaniu. w zimie wchodzil pod kloryfer i tam siedzial w lato wylazil na balkon i sie wygrzewal. sam soba rzadzil.nigdy nie chorowal.
a na koniec popelnil samobojstwo. w zimie -25 st. wylazl na balkon - zawsze od niego uciekal do drugiego pokoju, a wtedy wylazl. weterynarz tez sie drapal w glowe.

Rado
28-02-2012, 23:58
Gdydy miał terrarium to pewnie żyłby dłużej

pancernik
29-02-2012, 01:20
jakby byl na wolnosci to moze by go samochod przejechal jak byl malutki

pancernik
29-02-2012, 09:22
i gdyby jadl biale robaki.......

mikusia
05-03-2012, 03:14
do aleksandry: Ja słyszałam (i przeczytałam) że żółwie stepowe osiągają do 30cm. długości (waga do 2 kg.)...może ktoś się pomylił...nie wiem...
A zresztą nieważne.. :)
-----------------------------------------------
Pozdrawiam żółwiaży i ich pupili :)

42d3e78f26a4b20d412==