PDA

Zobacz pełną wersję : Żólw mutant!



DJP
10-02-2012, 10:40
Około mieśąca temu trafił do mnie niechciany przez poprzednich właścićeli żółw czerwonolicy. Od byłych hodowców dowiedziałem sie ża ma 3 lata zdziwiło minie to bo żółw jest imponujących rozmiarów 18cm a jest to wielkość przynajminej 20 letniego gada i to pewnie na wolności a nie w niewoli gdzie ich rozmiar osiąga zazwyczj 2/3 dziko żyjącego 30cm czerwonolicy. Po skorupie słabo bo słabo ale widać przebytą krzywicę (dwaniej była ona kramiona raz w tygodniu). Jak by tego było mało ten żół nie chce siedzieć w wodzie (pewnie dla tego że byli hodowcy wkładali ją do akwarium bardzo żadko). Jeśli jest w wodzie to tylko podczas karmienia po kramieniu odrazu wychodzi (mój stepowy chba bradziej lubi siedzieć w wodzie). Kolejną żeczą która mnie zdziwiła był fakt że ten żółw kiedy sie przestraszy nie chowa się do skoruby tylko ucieka!!! Spodkałem sie z tym że czerwonolicy odpychał się gwałtownie nogami i dopiero chował się w skorupie ale ten poprostu ucieka i to dość szybko. Z pływaniem jest dość słabo ale sie nie topi.

Misiek
11-02-2012, 03:08
Ciekawy przypadek naprawde bardzo ciekawy

piotr
12-02-2012, 13:02
Daj mu troche czasu w nowych, normalnych warunkach i on znormalnieje.

P.

beniutek
15-02-2012, 02:42
nie jestem wytrawnym hodowca, ale mam 2 czerwonolice od malego. jak je kupowalem 1.5 roku temu mialy ok.4 cm dzis maja ok18 cm wiec chyba z twoim jest ok. one rzeczywiscie czesto uciekaja jak sie boja i to szybko. chowaja sie rzadko. jak nie maja gdzie uciec (np trzymasz w powietrzu) to moga probowac gryzc-ale tak naprawde to ani troche nie sa agresywne - gryza ze strachu. apropo wody- u mnie jeden lubi wychodzic i sie wygrzewac, drugi ledwo leb wystawia i najczesciej lezy na dnie i cos kombinuje.
pozdrawiam

Rado
28-02-2012, 03:28
Moja jest wściekła jak ją weźmiesz na ręce i lepiej nie manipulować w okolicach jej pyska bo nie zna litości :)))

jarooo
02-03-2012, 07:44
a jestes przekonany ze to czerwonolicy a nie jakis inny gatunek?

pancernik
03-03-2012, 05:24
te zółwie rzeczywiscie dziwnie wygladaja, patrz na zdjecie

DJP
04-03-2012, 03:56
Napewno jest to czerwonolicy. Bo niema innych żólwi z czerwonymi pasami za oczami (czasami człowiek nie czuje jak mu sie rymuje ;) i białymi na całym ciele. Jak wywołam zdjęci to je prześle.

pancernik
07-03-2012, 10:15
i wszystkie maja koła ?

42d3e78f26a4b20d412==