PDA

Zobacz pełną wersję : domek



iza
16-02-2012, 10:44
chcę sama zrobić mojemu żółwiowi domek do terrarium, zastanawiam się jakie spoidło można zastosować, czy kamienie połączone z cementem (taka jaskinka) będą dobre?? ?? ?? Czy na pewno cemect mu nie zaszkodzi?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Aleksander
16-02-2012, 23:25
U nas to było tak z tym domkiem: najpierw miał z połowy doniczki, ale to nie był dobry pomysł, bo prawie ją nosił po całym terrarium. Potem miał z całej doniczki i to był już pomysł trochę lepszy, ale tylko trochę, bo trzeba było codziennie wymieniać na inną, jak ja np. zmoczył. A teraz ma po prostu taką uformowana przez nas "ziemiankę" z sianka. Wygląda to naprawdę jak taka mała chatka, pod spodem jest kora do kopania, ma tam cień i odpowiednią temperaturę, robi sobie różne wejścia, korytarze i wygląda na zadowolonego, a my sie nie boimy, że się skaleczy i mamy lepsze dojście do codziennego sprzątania. W dużym terrarium, które teraz budujemy też nie będzie nic innego, tylko taka ziemianka, z tym że będzie jeszcze więcej podłoża i chyba zrobimy ja pod półką, ale jeszcze nic nie wiadomo.
Miłego kombinowania z domkiem!
ps siano wybieraliśmy uważnie, metodą prób i błędów, takie, które nie pyli, a i tak zawsze je jeszcze "wytrzepujemy". Uff, to się rozpisałem :))))

DJP
17-02-2012, 09:54
najlepiej zrub z czegoś stelaż może byś to zbita z desek, doniczka (ja ma dla swojego zrobione z takiej doniczki która wygląda jak jama ze skały) To można opłożyć kamieniami, za cementować albo jedno i drugie.

domel
20-02-2012, 02:00
A mojemu wystarczy kawałek (dość duzy) kory oparty o ścianki terrarium w narozniku i tam sobie śpi. Miałem różne inne ale ten lubi chyba najbardziej
pozdro
domel

Mich@ł
20-02-2012, 06:59
Ja tez mam pomyst na kryjowke dosc ciekawy jak kupie zolwie do go zastosuje:
Wykop pniaczek z kozeniami i go oczysc i wypaz polz go kozeniami do podloza i jest good domek dla zolwika:-)jesli chcesz o tym pomowic to moj nr gg 2868693
Pozdrofka wszystkim

DJP
20-02-2012, 09:08
Niestety ciężko znaleść taki korzeni który jest odpowiedni i może sie okazać że wykarczujesz pół lasu a takiego nie znajdziesz.

Mich@ł
20-02-2012, 09:44
Dlatego oporzadzam stare niesprochniale pniaczki po scietych drzewach ale nie przezemnie:-)kilka takick pniaczkow widzialem ostatnio w nakliku(kolo Leżajska) w lesie tylko wykopac i brac;-)
a nawet mozna sobie jakiegos zalatwic z sadu!!

domel
20-02-2012, 21:41
Ale taki korzeń nie zapewni zacienienia (chyba wymysliłem nowe słowo :-)) moim zdanie żółw lubi gdy ma ciemno w kryjówce, wtedy czuje sie bezpiecznie, to z moich obserwacji.
pozdro
domel

Mich@ł
21-02-2012, 11:34
Ale domel kozen zapewni zacienienie poniewaz jest kozeniami w podlozu(tak zeby pod niego zolwik mogl wejsc) cien tam jest i chlodno
pomysl wziolem z ksiazki szparkow-orłowskich "zolwie ladowe"
pozdrofffffffffka fszystkim

iza
21-02-2012, 11:45
domek już jest :) mam jeszcze jedno pytanie: czy macie w swoich terrariach jakieś większe kamienie?? ?? Ja chciałam mu włożyć taki duży i płaski pod lampę żeby mógł się na nim wygrzewać i jeść, chodzi oczywiście o to żeby jedzonko sie nie mieszało z podłożem, a może macie jakieś miejsca gdzie można takiego kamienia znaleźć?? ?? ?? ??

Mich@l
21-02-2012, 12:33
sluchaj takich kamieni kolo mnie jest bardzo duzo do wyboru do koloru;-)
mozes tez pojechac na lipie do zwirowni sa dez duuze plaskie kamienie:-)

Aleksander
21-02-2012, 13:12
Nasz ma osobny plaski kamien do jedzenia i osobny do wygrzewania sie. Jeden to niezbyt dobry pomysl, bo jedzenie pod zarowka szybko schnie. Kamienie kupilismy w sklepie zoologicznym.

Edi
22-02-2012, 05:15
Witam
A czemu podawać jedzenie bezpośredniu na kamieniu?Można kupić(odpowiednich rozmiarów ale z tym nie ma problemu) podstawkę pod doniczkę.Ja mam glinianą,jest na tyle ciężka,że żółwie(stepowe) jej nie przeważą i na tyle płytka,żeby był łatwy dostęp do jedzenia.
Pozdrawiam

Aleksander
22-02-2012, 05:41
Nasz tez ma miseczke, ale stoi na kamieniu. Wiadomo, jak jedza zolwie :))) W ten sposob latwiej zbierac resztki. Chociaz jak sie przespaceruje po misce, to i kamien nie pomoze :)))

42d3e78f26a4b20d412==