PDA

Zobacz pełną wersję : Ktory latwiejszy w hodowli i mniej klopotliwy??



Mich@ł
19-02-2012, 02:15
Ktory latwiejszy w hodowli i mniej klopotliwy Grecki czy Stepowy?
i jeszcze prosze o zdjecia waszych pupili tu na forum lub mi na maila

Z gory dzieki za odpowiedzi i fotki
Misiek dla przyjaciol KEISIM

mikusia
19-02-2012, 02:26
Podobno grecki ale nie jestem pewna ludzie różnie mówwią...
Ja mam żółwia greckiego bo:
- może być dla początkującego
- jest jednym z najładniejszych żółwi lądowych :) ( podobno)
jedyny problem miałam za ściółką... :))) ale i ztym jakoś sobie poradziłam...:))))

**MARTA*
19-02-2012, 05:46
ja mam greckiego i nie mam z nim kłopotów.

Jacku
19-02-2012, 07:38
Cześć, ja też mam parę greckich. Miałem też stepowe (hodawla podobna, choć stepowe wymagają terrarium o wysrtoju "surowego stepowego klimatu"), poza tym greckie są dłuższy czas w roku aktywne. Praktycznie stepowe są w naturze 9 miecięcy w roku nieaktywne (sen letni 3 miesiące, a zimowy 6 miesięcy) Nawet przy utrzymaniu w terrarium optymalnych warunków nie wygramy konkurencji z jego "zegarem biologicznym" i będzie mało ruchliwy kiedy przyjdzie czas snu czy to letniego, czy też zimowego. Jestem za żółwiem greckim ( ma ładniejszy pancerz i jest aktywny dłuższy czas w roku). Wybór jednak zawsze jest Twój. Pozdrawiam i daj zanać jakiego wybrałeś.

Fryta
19-02-2012, 13:34
zdecydowanie grecki:
łatwiej sie mnoży
mniej wymagajacy
bardziej aktywny
zazwyczaj zdrowszy (stepowe w Polsce zawsze pochodza z odłowu - greckie w dobrych sklepach głównie z hodowli - mniej pasożytów i lepsza kondycja)
no ale ja jeszcze nie mam swojego żółwia.

Mich@ł
19-02-2012, 22:59
DZieki chyba greki

Jacku
20-02-2012, 01:03
Cześć, zawsze możesz pytać na forum, a jak chcesz to "wpadnij do mnie" na priv. (Hoduję 8 lat). Pozdrawiam!

Mich@ł
20-02-2012, 06:51
Priv = mail??
aha a masz moze gg pogadamy
MISIEK dla przyjaciół KEISIM

Mich@ł
20-02-2012, 10:51
W jakim wieku zolwia greckiego mozna rozpoznac jego plec??

Jacku
20-02-2012, 12:57
Tak naprawdę to ciężka sprawa. Już nie chodzi o płeć tylko o sam wiek. Dojrzałe płciowo ż.greckie najlepiej poznać po wadze ok.1 kg. Poczekaj na wypowiedz dr Roberta lub dr Jarka. U młodziutkich osobników to bardzo trudne. Nie znam odpowiedzi jednoznacznej na Twoje pytanie. Poczekaj na opinie innych. U dorosłych nie ma problemu z rozpoznaniem płci, bo różnica jest bardzo wyraźna. (Dalej wpadaj na GG) Pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==