PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwonolicy - zły stan



Renata Drożdżak
25-02-2012, 14:30
Mój żółw od kilku tyg. nie chce nic jeść. Ma opuchliznę na oczach a w momencie, gdy zasypia, to po jakimś czasie głowa bezwładnie mu opada.
Czasem otwiera pyszczek, jakby chciał coś jeść, ale, gdy mu podsuwam, to zamyka.
Jak go mogę pobudzić do jedzenia?
Teraz ma jużodpowiednią temp., ale nic się nie zmienia...

Mich@l
26-02-2012, 03:14
Idz do weterynaza, albo poczekaj na odpowiedzi dr roberta lub dr jarka zajaczkowsiego

Rado
27-02-2012, 00:14
Zółw ozdobny - M.Rorner, H.D. Philippen str. 61, ale najlepiej poczekać na opinie doktorów.

tomi grabowski
29-02-2012, 15:24
Witam , od dłuższego czasu hoduję żółwiki czerwonolice, Jeden z moich żółwików chorował na oczy , miał je mocno opuchnięte. Dostawał zastrzyki z antybiotyku( z kortyzonu ) W jakimś stopniu pomogło , ale prawdziwą i szybką poprawę przyniosło podawanie mu surowej WOŁOWINY. Zółwik w dwa tygodnie przestał chorować i opuchlizna z oczu zeszła. a powiem tylko tyle że nie otwierał oczy podczas choroby przez prawie dwa miesiące. Jego choroba wynikała z niedoboru witamin i minerałów. WOŁOWINA postawi na nogi Twojego żółwika , zaufaj mi !!!

Jarek Zajączkowski
01-03-2012, 03:15
Wołowina nie zawiera zbyt wiele witamin> Wapnia też jest stosunkowo mało. Karmienie waranów wyłącznie mięsem wołowym doprowadza do MBD. Proponuję podawać rozmrożone Stynki (całe ryby) zmoczone w witaminie AE oraz kąpiele antybiotykowe.
Żółwia musi obejrzeć lekarz. Ogólny zły stan zdrowia wskazuje na chorobę układu oddechowego, gdzie obrzęk powiek jest jednym z objawów.

Jarek Zajączkowski
01-03-2012, 07:05
Witaj Tomku. :)))).
Nie musisz usprawiedliwiać swoich poglądów :))) Możemy się wymienić
doświadczeniami............
Wołowina moim zdaniem nie jest dobrą karmą dla gadów (w tym żółwi) - jedynie
co może pomóc to wesprzeć osłabiony organizm - przy niedożywieniu i długim
niejedzeniu. Nie może być podawana długo i jako tzw. monodieta. Niestety
nie leczy zapalenia płuc, niewydolności nerek, obrzęku gruczołu Hardera,
niedoboru wapnia czy witaminy A (to najczęstsze przyczyny symetrycznego
obrzęku powiek). Podejrzewam, że na nogi postawiły Twojego żółwia sterydy -
wołowina go jedynie wzmocniła jako pokarm. Stynki (ryby), ślimaki wodne itp.
jako naturalny i pełnowartościowy (szkielet, wątroba, mięśnie) pokarm dla
mięsożetnych gadów wodnych jest godny propagowania (zamiast wołowiny - b.często stosowanej jako jedyny pokarm - i niestety równie często doprowadzającej do odwapnienia itd. - "miękka skorupa") Zauważyłem jeszcze jedno - po sterydach zwierzęta szybko poprawiają sobie apetyt - podobnie do Schwarzeneger'a - jednak bez osłony antybiotykowej nie powinno się ichpodawać. Twój zwierzaczek miał szczęście.......
Z "doktorskim" pozdrowieniem Jarek Zajączkowski DVM - nie gniewaj się na mnie ;)))))))))
Wesołych Świąt!!!!!!!!!

>>Mimi<<
02-03-2012, 07:43
Kiedys tez to spotkalo mojego zulwia. Wyczytalem gdzieś w książce o naparze z rumianku który dobze dziala na opuchniete oczy zulwi. - Pomogło!!!
Zamień wodę w terrarium na LEKKI napar rumianku. Naprawdę z czasem mu pzechodzi.
Tylko uważaj żeby nie był za mocny bo jeszcze się otruje czy coś.

42d3e78f26a4b20d412==