PDA

Zobacz pełną wersję : rozwolnienie



iza
28-02-2012, 11:24
Od dwóch dni mój maluch ma rozwolnionko- robi żadszą niż zwykle kupkę, a dziś głośno przy tym prukał... Nie wprowadzałam mu ostatnio nowego pożywienia, zastanawiam się czy jest jakiś pokarm który wywołuje o Waszych żółwi takie reakcje?? ?? ?? ?? Jego przykładowe danie to kilka ziarenek Bioreptu, tarta marchew, cykoria, ewentualnie buraczki odrbina jabłka, posiałam mu kiełki i czekam aż trochę podrosną, raz w tygodniu dtsje trochę białego sera a raz na 2 tygodnie mięsko i białko jaja, oczywiście daje mu też w umiarkowanych ilościach owoce. Jak myślicie czy jesst jakiś produkt który wywołuje rozwolnienie u większości stepowców?? ?? ?? Jeśli nie to pozostaje dorga eliminacji.......:)

Agr3k2ol
03-03-2012, 04:36
czesc

ja bym sie nie dziwil gdyby moj zolw przy takiej diecie mial rozowlolnienie.... Poiwnnaś unikać podawania Bioreptu i buraczków. U moich żólwi zauważylem rozowlnienie po gotowanym jajku więc z niego zrezygnowalem. Głownym składnikiem diety powinny być warzywa oprocz ich podawaj owoce i rózne zielone np. mlecze. no i jeszcze raz na pare tygodni podawaj białko zwierzęce_ mozesz próbować podawać jajka ale nalepszym zwierzęcym dla stepowych jest surowe mięso włowe lub pierś indycza. Aha i wydaje mi sie ze bzudra jest podawanie makaronów sera białego, dżemu i innych nienaturalnych rodzaji pokarmow dla żółwi - mowie o tym bo tak esjt napsane w opise stepowego na tej stronie :))))))

iza
04-03-2012, 06:49
"Żółw stepowy, jak wszystkie żółwie lądowe żywi się głównie pokarmem roślinnym: zielonka (trawy, zioła, koniczyna, liście, kwiaty, mlecze itd.); owoce tj: jabłka, śliwki, gruszki, truskawki, arbuzy, morele, brzoskwinie, jagody, banany itd.; warzywa tj: sałata, cykoria, szpinak, pomidory, ogórki, cukinia, marchew, burak, papryka, cebula, czosnek, szczypiorek, rzodkiewka, kukurydza. Warzywa tj: burak, czy marchew rozdrabniamy na tarce,"

Jest tu burak

"Żółwie zjadają też pokarm zawierający białko zwierzęce (15-25%): biały ser, surowe mięso wołowe lub końskie"

a tu ser biały- no oczywiście to nie codziennie

wiem że nie wszystkie wymienione w opisie warzywa, czy owoce służą w pełni zdrowiu żółwia, tutaj też sporo można na ten temat poczytać, dlatego to, co mogłoby w dużych ilościach szkodzić np: banany daję okazjonalnie, a na przykład marchew jest bardziej stałym elementem diety, ciężko jest czasem dogodzić żówiom, to chyba każdy wie, mój na przykład uwielbia Biorept i jeśli nie dostanie choćby 2 kawałków to nic nie ruszy, ale chyba te 2 kawałki dziennie mu nie zaszkodzą, a dzięki nim mogę mu dać witaminki.

Wykrlam już sprawcę- to buraki :( na szczęście i tak za nimi nie przepada, więc nie będzie do ich tęsknił :)

mój nie lubi mięska......... tak jak ja :P

Agr3k2ol
05-03-2012, 05:04
niektorzy hodowcy twierdza ze wlasnie bialy ser powoduje biegunke. Ja po bialym serze jej nie zauwazylem. Natomiast moje zolwie Sraja(sorki za wyrazenie) dalej niz widza po gotowanych jajkach kurzych:P wiec z nich zrezygnnowalem, no takie dwie paleczki bioreptu nie zaszkodza:P

Aleksander
05-03-2012, 13:22
A nam pani herpetolog w ogóle odradziła podawanie białka zwierzęcego żółwiom stepowym i biegunki minęły jak ręką odjął a chłopak jest zdrowy jak ryba. Swoją drogą tyle się już na tym forum przewijało o niepodawaniu żółwiom sałaty a w opisie gatunku stoi jak byk, że można...

iza
06-03-2012, 08:14
to chyba tak jak z piaskiem, wszędzie go zalecają, a czasem bardzo szkodzi......... :(

marcin.lis
06-03-2012, 08:19
dlaczego odradzacie biorept? szodliwy czy bezwartościowy ? mój żółwik g. przepada za nim

42d3e78f26a4b20d412==