PDA

Zobacz pełną wersję : stepowy w kiepskiej formie



jarooo
02-03-2012, 07:54
juz od 5 lat mam zolwia stepowego. jedyna oznaka ktora mnie niepokoi to to ze bardzo malo je. obecnie zjada minimalne ilosci w czestotliwosci raz na trzy czy cztery dni. od czasu kiedy go kupilem prawie nic nie urosl co jak przypuszczam jest skutkiem jego niecheci do jedzenia. bylem co prawda kilka razy u weterynarza, ale doradzil tylko ze moze czeste kapiele zmobilizuja mojego zolwia do czestszego jedzenia. nic z tego. stad tez moje pytanie co moze byc przyczyna takiego zachowania i co powinienem w tej sytuacji zrobic.

penutka
02-03-2012, 08:54
A jakie inne są jeszcze objawy jego kiepskiej formy? Stan żółwia sprawdza się tak, że zawiesza się go na przednich łapach między kciukiem a palcem wskazującym. Powinien się mocno trzymać. Pierwsze słyszę, że kąpiele miałyby go pobudzić do jedzenia, raczej wyższa temperatura otoczenia. Żółwie są zmiennocieplne i dobrze jedzą, gdy są nagrzane. Czy ma jakieś objawy choroby? Może jest zarobaczony i trzeba go odrobaczyć. Mój żółw stepowy przeszedł ciężką chorobę bakteryjną, też nie chciał jeść, miał rozwolnienie, zaczerwieniony plastron, prawie się nie ruszał, w końcu strasznie schudł, a wyleczył go jeden zastrzyk z antybiotykiem. Trzeba tylko znaleźć dobrego weterynarza, który zna się na żółwiach, bo nie każdy się zna. Napisz skąd jesteś, może ktoś na tym forum poda ci namiary.

jarooo
02-03-2012, 13:42
przy zawieszeniu na palcach trzyma się ale nie pewnie. musze go przytrzymywac bo dlugo sie nie utrzymuje. poza tym nie chodzi z podniesionym plastronem tylko sunie nim po podlozu. jesli ktos moglby mi podac namiary na specjaliste od zolwi w swinoujsciu bylbym wdzieczny

jarooo
02-06-2012, 13:56
dobra sprawa sie powoli stabilizuje gdyz znalazlem weterynarza ktory moze pomoc mojemu zolwikowi

42d3e78f26a4b20d412==