PDA

Zobacz pełną wersję : grzalki w gipsie



Aron
26-10-2013, 08:17
Wlasnie robie scianki w terra dla gekonow i mysle nad zatopieniem w gipsie 2 grzalek akwarystycznych. Boje sie jednak, ze ktoras z niech przestanie dzialec - i co wtedy trzeba zrobic?? U mnie grzalki najprawdopodobniej beda zatopione pod kamieniami a zeby rozpruc taka sciane bedzie potrzebna chyba ciezarowka. Kto poza ma taka scianke i czy ktos mial kiedys taki problem i odpowie mi na pytanie to bardzo mu dziekuje.

K_W_Z
26-10-2013, 10:36
Ja mam tak zrobione dla toke i wlasnie mam ten sam problem. Grzalka poszla po jakims pol roku. Jedyne rozwiazanie to odciac ten zepsuty kabel i nowy wlorzyc na dnie pod ziemia. Mam tylko nadzieje ze za 5 lat moje terrarium to nie bedzie jedno wielkie podziemne klebowisko kabli:/ . Masz jeszcze fotke mojego terrarium powiedz co o nim myslisz. Pozdro

Aron
26-10-2013, 12:02
terra masz fajne ale przydałoby mu sie jeszcze jakies pręty bambusa, korzenie lub cos innego do wspinania.

cornieszon
28-10-2013, 00:41
grzałka akwarystyczna prędzej czy później pęknie bo jest przystosowana do szybkiego oddawania ciepła przez wodę, dlatego lepiej by było po prostu stłuc szklaną otoczkę:)
a żeby się nie spaliła to kup jakiejś renomowanej firmy, jadnak chyba lepiej zatopić silikonowy kabel grzejny-koszt koło 40zł za 25W 5m (firmy AquaEl)

Majcher
29-10-2013, 04:11
jak sie nie myle to grzalki akwarystyczne odrazu pekaja jak nie sa zanurzone w wodzie wiec jedynie mozesz zrobic to za pomoca kabla grzewczego

romcio
30-10-2013, 02:11
jakoś ja stosuję i mi (tfu) jeszcze nie pękła, a ma juz ponad rok i jest to zwykla grzałka 5W zalana klejem do płytek ceramicznych.

jesli stłukł byś szklaną rurkę to taka grzałka po włączniu od razu się spali

fakt ze kable silikonowe są lepiej zabezpieczone jednak nie wszędzie da rade je wcisnąć (za długie)

romcio
30-10-2013, 02:14
jesli zdecydujesz się na grzałki to proponuje może element skałki w której ma być grzałka zrobić oddzielnie i zamontować dopiero do ścianki tak że w razie awarii mógł byś go wyjąć i wymienić (zrobić) nowy

42d3e78f26a4b20d412==