PDA

Zobacz pełną wersję : Opuchnięte oczy u czerwonolicego



ArteQ
10-03-2012, 00:16
Witam!!
Mam 12 letniego zółwia czerwonolicego. Od niedawana mój zółwik ma opuchnie oczy. Byłem u weterynarza(nie specjalisty od gadów) dał mi maść Oxycort A i kazał zmarować 3 razy dziennie. Zalecił takrze podawanie witaminy A. Oczy samruje mu od 2 tygodni i od tego też czasu podadej mu wit. A. opuchlizna zeszła mimimalnie. Zółw niemoze otworzyć oczu, wogóle nie je. Czy mógłby mi ktoś cos poradzic. W terarium temp. wody wynosi około 26 -27 stopni, temp. powietrza od 25 do 27. Zółw cały czas siedzi na lądzie(na czasc wodą ale kozysta z niej sporadycznie). Prosze o pomoc!!

iza
10-03-2012, 00:38
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=13&i=1080&t=1080
zajrzyj tu i przeczytaj dokładnie

ArteQ
14-03-2012, 01:24
Przeczytałem to co powiedziałaś. Jak jest z tym rumiankiem, ile go nalezy mozyc w tym naparze, jak czesto? Czytałem tez ze mozna uzyc kropelek do oczu, ale nie wiem jakie. Mój weterynarz rozkłada rece, nie wie co robic. Wiec sie pytam osób które to moały i swoich zółwików, może są w stanie pomóc.

Jarek Zajączkowski
19-03-2012, 14:33
Przeczytaj jeszcze raz dokładnie wg wskazówki Izy. Możesz to przedrukować i pokazać swojemu lekarzowi. Jeśli zapamiętałeś tylko rumianek - to źle. Czasm jest to jak kadzidło dla umarłego

tomi grabowski
01-04-2012, 15:21
Witam , ja mam czerwonolicusia który przez dwa miesiące nie otwierał oczu , miał takie bańki na powiekach , a same oczka zaciągnięte trzecią powieką. Byłem zrozpaczony co się dzieje , mam naszczescie lekarza który uratował mojego zwierzaczka . Przede wszystkim podawał mu dwa razy w tygodniu zastrzyki z 'Kortyzony' , krople do oczu ja zapuszczałem 3-4 razy dziennie na bazie kortyzonu , żółwik mój nic nie jadł, apetytu nie miał wcale.Po przeprowadzonej kuracji okazało się że żółwik pochłania całe 'tony' miesa i ma super apetyt.Powodem jego choroby oczu było to że żółwik był niedoborowy, czyli brak witamin i minerałów.Jeśli chcesz pogadać na ten temat to podaję swój nr. GG 1567356 pozdrawiam tomi

42d3e78f26a4b20d412==