PDA

Zobacz pełną wersję : dostęp do wody w terrarium



Sebi
14-03-2012, 13:33
witam wszystkich
czy ktoś z was ma na stałe w terrarium pojemnik (basen) z wodą, taki żeby żółwie miały w każdej chwili dostęp do wody ?????????
proszę o odpowiedz ponieważ chcę takie coś zrobić w swoim terra i ciekaw jestem jakie wy macie doświadczenia oraz ewentualnie jakiej wielkości basen macie (przede wszystkim pytam o wysokość, jaka byłaby najlepsza, żeby żółwie mogły swobodnie do niego wchodzić???,)

Aleksander
14-03-2012, 23:59
No pewnie, że mamy na stałe pojemnik z wodą i jest nim ceramiczna podstawka do kwiatów obłozona otoczakami. Jest takiej wielkości, że żółw sie w niej cały mieści, wysoka może na jakieś 2 cm., może troche więcej. Ale niedługo zaczniemy budować nowe, duże terrarium już dla dwóch żółwi, więc basen będzie większy.

Sebi
29-03-2012, 08:28
a co z temperaturą wody?????
mój weterynarz polecił mi kąpać żółwie w temp. około 35 stopni i tak taż robię (kąpie je w misce), zastanawiam się jak to jest z basenem w terrarium, bo w nim przecież woda nie będzie ciepła przez cały dzień?????
czy w takim razie nie przeziębią się żółwie jeśli co oczywiste będą miały dostęp do wody, ale zimnej???????????

Aleksander
29-03-2012, 10:14
U nas woda ma jakies 25 stopni. Przeziebic sie nie powinny, zreszta chyba nie przesiaduja w niej tak dlugo, zeby do tego moglo dojsc :)) Nasz kiedys wlazl w nocy do wody (zimnej, jak to w nocy) i spal tam do rana (!!!) i nic mu nie bylo. Zrobil sobie chlopak lozko wodne. A poza tym to jakos nasze zolwiska nie wchodza do wody, tylko pija. A kąpiemy tez w jakis 33-35 stopniach. Jednemu z zolwikow zdarzylo sie kilka razy zamknac oczy i zdrzemnac w takiej wodzie, dopóki byla ciepla :))
Pozdrawiam

Double
04-04-2012, 07:38
ja mam basen zbudowany po najmniejszej linii oporu, czyli - plastikowa podstawka pod kwiatki o srednicy 30 cm (zolw ma 12 cm), podgrzewana z gory zarowka <:) jest tak usytuowany, ze zolw, jesli chce wykrecic, i od punktu karmniczego dojsc do pukntu grzewczego, musi przelezc przez ten basen, przy okazji plucze sie, poprawia trawienie i ogolnie wszyscy sa zadowoleni :D

42d3e78f26a4b20d412==