PDA

Zobacz pełną wersję : Można karmić stepowego żółtym serem?



Double
27-03-2012, 09:05
a mozna porem? czy moga pic mleko? a, slyszalam, ze stepowe chetnie pija slona wode. moj pije normalna, ale podobno slona pomaga w gospodarce wodnej i takich tam roznych

Aleksander
27-03-2012, 11:51
Juz kiedys pisałem o zdaniu naszej pani doktor od gadów: nie podaje się zdrowym żółwiom białka zwierzęcego w ogóle (a więc sera żółtego, mleka itp.), chyba że przez pewien czas żółwiom zagłodzonym i wycieńczonym. I ja się zgadzam w oparciu o nasze doświadczenia bo nasz miał biegunkę po twarogu i jajkach. Teraz je same rośliny i ma się świetnie. O dziwo na polskich żółwiowych stronach spotykam prawie zawsze wzmianki o karmieniu stepowców mięsem itp. a na niemieckich jeszcze ani razu, same rośliny, a sporo tego przejrzałem.
O porach nic nie wiem. Ja nie podaję. A to ze słoną wodą na mój zdrowy, chłopski rozum dziwne jest. Stosowano to jako torturę: wmuszanie więźniowi słonej wody. Brrrr....Żółw stepowy takowej w swoim środowisku nie spotyka. A zresztą spróbuj się sama napić!!!!! Ale poczekam na zdanie fachowca, chociaż nawet ono by mnie chyba nie przekonało w tym wypadku:)))
Pozdrawiam
Aleksander

Aleksander
27-03-2012, 12:57
Dodam jeszcze, że masz tyle mozliwości żywienia żółwika teraz w okresie letnim (chociażby na kwitnące teraz na potęgę mlecze), że nie powinno byc z tym żadnego problemu. Zawsze możesz tez sama posadzić w domu różne roslinki np. kiełki (nasz uwielbia) a wszystko to wyjdzie mu bardziej na zdrowie, niż żółty ser czy mleko :))) Pozdrawiam Ciebie i Twojego żółwika
Aleksander

Double
28-03-2012, 07:01
po prostu chce podawac mu jak najbardziej urozmaicone jedzenie. na razie w swoim repertuarze pokarmowym ma do wyboru sposrod 36 produktow :)

Jacku
28-03-2012, 09:47
na razie :-))) ma 36 rodzajów zielonki? ( to ma jedzenie bardzo urozmaicone ). Nie dawaj mu pokarmu zwierzęcego. Dużo białka jest w lucernie. Pozdrawiam!

Double
28-03-2012, 12:29
lucerny akurat mu nie daje.... ale ciutke mieska slodkiej ryby albo zoltko czasem dostaje!

Aleksander
29-03-2012, 10:25
My wolimy zrezygnować zgodnie z radą specjalistki w ogóle z białka zwierzęcego. Dostalismy ostatnio żółwicę, po której widać, jak orzekła pani doktor, że była karmiona dużą ilością białka zwierzęcego, do tego mało wapna i wygląda jak wygląda :(. Nigdy nie miałbym pewności, ze nie daję żółwiom tego białka za dużo (no chyba, że raz na pół roku, ale wtedy to już lepiej wcale:)).
A jeśli zamiast 36 produktów będzie miał do wyboru o kilka mniej to nic mu się nie stanie.
Pozdrawiam
Aleksander

Jacku
29-03-2012, 12:10
Zerknij do FAQ-q na legwanach zielonych o karmie zwierzęcej, MBD. Oba te gatunki łączy jedno - roślinożerność. Pozdrawiam!
Żółwie też hoduję :-)

42d3e78f26a4b20d412==