PDA

Zobacz pełną wersję : czerwonolice w oczku wodnym



pancernik
04-04-2012, 01:26
Czy ktos ma doswiadczenia w hodowli czerwonolicych w oczku wodnym?
prosba o wskazowki i informacje

Double
04-04-2012, 07:25
czerwonoilce nie moga byc hodowane w oczku wodnym , chyba ze w jakiejs spejalnej szklarni albo na pare godzin w formie spaceru na seiwrzym powietrzu - potzrebuja przede wszystkim podgrzewanej wody jak odpowiedniego ciepla i wilogtnosci powietrza. a nasz klimat ni8estety do tebo sie nie nadaje :)

kozi1
04-04-2012, 10:09
a ja mowie ze moga i nawet skladaja jajka ktore mozna pozniej inkubowac. nawet powiem wiecej - nalezy je tak hodowac, moje zolwie sa w oczku juz od poczatku maja. nalezy tu pamietac o dokarmianiu. i jeszcze jedno - ja jestem z krakowa i tu jest cieplej niz np w suwalkach wiec jesli jestes z polnocy polski to przypuszczam ze czas na czerwonolice w oczku jeszcze nie nadszedl, chociaz wraz z poczatkiem czerwca powinny byc musowo wypuszczone na swieze powietrze. sam zolwie zbieram do domu jak temperatura spada pomizej 8 st C. udanej hodowli i wiecej odwaznych wlasnych doswiadczen bez sugerowania sie opiniami typu- poprzednika &D

Pawlikowski.Piotrek
04-04-2012, 13:42
Stanowczo popieram wypowiedz Kozi1 :) ja od wielu lat wraz z nadejsćciem ciepłych dni ( t tym roku juz od tyg sa na swiezym powietrzu:) wynosze zółwie na dwór(czerwonolice, stepowe i greckie) . mają użadzona osobna zagrode, wybieg i basen , bardzo dobre sa "kompiele sloneczne" których zolwie zazywają kazdego gorącego popołudnia w lecie :) Wiec polecam tą forme trzymania latem żółwi , oczko wodne oczywiście musial byś ogrodzic i porzegnac sie z rybami w nim:P (no chyba ze sa wieksze od zółwi:)

A i bym zapomnial jesli żółwie nie sa zaduze , jest spore ryzyko.... mogą latwo "zniknac" a przyczynic sie do tego moga takie "osoby" jak nasz kochany piesek czy kotek :P

Ja mniejsze zolwie rowniez wynosze na dwor , jednak w ochronionym terra i te na noc chowam :/ jednak sie o nie boje :P dorosluch czerwonolicych nic nie ruszy :)

pancernik
04-04-2012, 14:07
wpuscilem je do oczka (2 szt po ok 18cm. - 2 lata) bo tak mi doradzili w dwoch duzych sklepach zoologicznych w w-wie. w obu twierdzili ze nawet tam zimuja.

Fryta
04-04-2012, 15:12
znane sa już w Polsce przypadki zimowania czerwonolicych w oczkach wodnych.
Do hodowli czest zaleca się stosowanie niezbyt głebokich zbiorników (łatwiej sie nagrzewają). Na jednym z brzegów (północny) mozna zrobić pochyłą dobrze nasłoneczniona plażę (miejsce do wygrzewania sie w słońcu). Można też zastosować miejscowo grzejacy promiennik podczerwieni (zwłaszcza działający od wieczora do rana) - ale to raczej nie jest wymagane w naszym klimacie.

DJP
13-04-2012, 02:13
Dla wszystkich żółwi wodnych i lądowych nie miejących w terraium UV spacery podczs lata są niezbędne! Żółw nie musi mieć w terra UV jeśli będzie w lato wynoszony na dwór. Ja swojego czerwonolicy trzymam od nie całego tygodnia w oczku. Taka uwaga do kozi1 8 C to już bardzo mało dla żółwi temperatura nie powinna spadać po niżej 15 C. Czerwonolice normalnie żyją już w naszym klimacie i nawet czsami sie rozmnażają ale to tylko tam gdzie jest ich dużo. Gdzieś słyszałem że mają je albo już woisalio na liste naszych gadów.

Fryta
15-04-2012, 15:20
Na razie sa uznane za gatunek inwazyjny i dlatego od 20 maja 2002 roku nie wolno ich sprowadzać do kraju. Stały się już plaga w wielu zbiornikach (stawy, jeziora, zalewy) zwłaszcza położonych blisko duzych miast.
Czerwonolicy z pewnością mnozy się we Francji. W polsce jeszcze nie słyszałem, ale możliwe (mowa o warunkach naturalnych).

Korgan
16-04-2012, 10:33
no właśnie nie przywoza i są już tego widziane skutki :D
opropo oczka w Płockim zoo zółwie sa całe lato na dwożu i wcale ich nie karmią przez ten okres jakiś 2 miesięcy nie wiem jak to możliwe bo oczka są dość małe.

Mylady
01-05-2012, 08:31
Z mojego doświadczena wiem, iż należy jakoś zabezpieczyć oczko wodne, aby czasem żółwik nie zawędrował do sąsiada!
Ja w taki sposób (najprawdopodobniej) stałam się właścicielką mojego żółwia :-))

42d3e78f26a4b20d412==