PDA

Zobacz pełną wersję : czy istnieje



Marcin .P
27-10-2013, 12:56
mam pytanko czy istnieje jakieś oprogramowanie do kompa od obsługi terra ( temp, wilgotnośc , itp.) ?? jeśli istnieje to prosze podać nazwe lub jakiś opisik:D

chrzanu
27-10-2013, 13:10
heh, a nie chce si się właczyc lampki do kontaktu, tylko z kompa będziesz tym sterował ?? heh
w sumie dobre wsyztko automatycznie, tylko ze kupiłem zegar i lampki mi się same uruchamiają i wyłączają o danej godzinie :]

Dark Raptor
27-10-2013, 13:19
W supermarkecie możesz kupić programator (30-50zł). Ustawiasz mu program kiedy ma włączać/wyłączać urządzenie przez niego podłączone. Ustawiasz godziny, dni itp. Stosuję przy kablu grzewczym, ale musiałem zrobić testy, jakie czasy włączania i wyłączania dają w miarę stałą temperaturę.

Marcin .P
27-10-2013, 13:32
to już mam:D ale chce czegoś wiecej :D mam na luzie laptopa i mógł by to wykonywać za mnie :P i za zegary :)

czekam na jakieś odp :D
konkretne:)

ROCES
27-10-2013, 14:25
napisz se program podlacz zasilacz pod kompa i tyle :)

Robert_R
27-10-2013, 22:04
To nie jest dobry pomysł. Ale jeśli się upierasz poczytaj o programowaniu portu szeregowego i równoległego. Pod linuksa warto zacząć od:

http://www.jtz.org.pl/Html/mini/Coffee.pl.html

Pozdr.

R.

cornieszon
28-10-2013, 00:36
jeżeli są programy do monitorowania pomieszczeń i alarmu za pomocą kamerki internetowej to czemu nie...
tylko trzeba by termostat, termometr i higrometr podłączyć do kompa(znaczy się same czujniki)

Robert_R
28-10-2013, 00:45
Zaprzęganie komputera do sterowania terrarium, to tak jak z armaty do komara strzelać. Lepiej sprzedać kompa i kupić specjalizowany sterownik. Będzie prościej i znacznie bardziej niezawodnie.

Pozdr.

R.

MareQ
28-10-2013, 04:02
o widzisz, takiego określenia mi brakowało :)
Myśle, że towarzysz marcin chce być już zupełnie wyjątkowy, cierpi na brak czasu, nadmiar gotórki tudzież pomysłów. Może jeszcze pomyśl nad sterowaniem przez komórke? Łączysz sie via GPRS i wymiatasz - temp zmieniasz, gasisz światło i takie tam. To dopiero bajer, hehe.
Osobiście wolałbym sobie zrobić jakiś fajny panel kontrolny gdzieś z boku z jakimiś wyświetlaczem temp i wilgotności.

Karol Chłopecki
28-10-2013, 09:44
A nie ciekewi was jak to zrobić?Chłopak ma wyobrażnię i pomysł.Czemu jemu nie pomóc.Może chce mieć kiedyś wypasioną hodowlę?
Zresztą - satysfakcja ze zrobienia czegoś takiego to jest to.Nie sztuką jest mieć 3 zwierzęta na krzyż i kogoś wyśmiewać i krytykować.
A mnie się ten pomysł podoba.:)
Pozdrawiam wszystkich pomysłowych ludzi!!!!!!!:D

Marcin .P
28-10-2013, 09:58
thx all :D
a ja się upieram przy swoim :) i jak dobrze pójdzie to sam cósik takiego wykąbinuje :) wkońcu łatwiej jest wprowadzić wielkości i potem sterować tym tak ze by było akórat a nie na oko że najpierw mierzy a potem podaje:)

zobaczymy czas pokarze:)

Robert_R
28-10-2013, 10:07
Przecież podałem linka z prawie gotowym rozwiązaniem.

Może przy sterowaniu kilkunastoma/kilkudziesięcioma terrariami wykorzystanie PC byłoby rozwiązaniem wartym rozważenia ale nawet w tym wypadku znacznie lepszy efekt uzyskałbyś korzystając z właściwych temu celowi rozwiązań.

Pozdr.

R.

Robert_R
28-10-2013, 10:12
Więc życzę powodzenia :) Jak będziesz miał jakieś konkretnie pytania to chętnie pomogę, chociaż jestem przekonany, że zgłębiając zagadnienie sam dojdziesz do wniosku że takie przedsięwzięcie jest bez sensu ( co najwyżej sztuka dla sztuki ).

Pozdr.

R.

piteer
29-10-2013, 07:38
witam
to byloby trudne do zrobienia
gdzies kiedys widzialem chemat do sterowania urzadzeniami i oswietleniem w domu...
ale to naprawde niebyloby latwe
jesli jestes dobry z elektroniki to mozesz sie za to zabierac
i koszty tego niebeda niskie!

DEXiu
29-10-2013, 11:22
Jak się ktoś zna na programowaniu z wykorzystaniem portów szeregowych albo magistrali USB (prościej chyba przez szeregowy) i ma jakieś pojęcie o elektryce / elektronice to można się pobawić. Ale to na prawdę nie ma sensu bo komp by musiał chodzić niemal non stop a jak się coś zepsuje / komp się zawiesi albo np. będzie skok napięcia i wszystko pójdzie się rąbać to przechlapane :/ Poza tym pracując bez przerwy komp będzie się szybko zużywał

42d3e78f26a4b20d412==