PDA

Zobacz pełną wersję : moje żółwie :) (fot)



Pawlikowski.Piotrek
12-04-2012, 23:33
na pierwszej fotce mlody żółwiak chiński :)
a na drugiej ? tu prosze o pomoc , wie ktos jaka jest wlasciwa nazwa tego zólwia? z tego co z książek wyczytalem jest to chyba zółwik malowany :)

Ale niegdy nie bylem tego pewien ;)

Pawlikowski.Piotrek
12-04-2012, 23:35
no i ta druga fotka :)

Gacek
13-04-2012, 02:20
czesc piotrek a wiec tak co do drugiej fotki to jest zapewne zółwik Trachemys scripta dorbigni ale jest tez bardzo podobny do Trachemys scripta callilostris i zeby dokładnie to okreslic potrzebne by było wyrazniejsze zdjecie karapaksu i zdjecie pyszczka najlepiej od frontu :) to wtedy bedzie mozna dokładniej okreslic.A co do pierwszej fotki to tez miałem takiego wymiatacza :D ale niestety musiałem go oddac :(.Życze powodzenia w hodowli :)

mzimin
13-04-2012, 03:48
Śliczne są szczególnie żółwiak. Też mam takiego bandytę. Mam nadzieję że ich razem nie trzymasz bo ten drugi długo nie pożyje.

Powodzenia

MZIMIN

Sylwia S
13-04-2012, 05:02
Sliczne zwierzatka. Gratuluje.To swietny pomysl, by umiescic zdiecia swoich podopiecznych. Kiedys zaproponowalam to Nookowi, ale udal gluchego.:-P. ...a ja tak bardzo lubie wstawiac fotki...
Sylwia

Pawlikowski.Piotrek
13-04-2012, 05:33
Gacek postaram sie zalatwic lepsza fotke :) (mam taka lepsza ale ma ponad 100kb wiec musze sformatowac jeskli chce dac jako zalacznik....ale sie postaram :)

żółwiaki mam 2 :] i nieuwiezycie (i pewnie mi nagadacie;]) ale trzymam je razem , tzn w jednym akwa trzymam plodego czerwonolicego , 2 zolwiaki i tego malowanego :)
dlaczego ? poniewaz jak je kupilem (byl to przypadek ) nie wiedzialem ze sa agresywne wobvec siebie ......
no i jjest tak jeden jest wiekszy troche a drugoi mneijszy ale to wlansie ten mniejszy jest agresywny , zawsze mnie popalcach gryzie :P
W momencie jak bym zobaczyl jakis objaw agresji wobec siebie natychmiast bym je rozdzieli ale juz sa tak ponad rok i jest ok :)

Zachecam do pokazywania swoich zolwi :)

Pawlikowski.Piotrek
13-04-2012, 05:40
udalo mi sie :) jest zdjecie gdzie widac go z pyszczka:) (w towazystwie żółwiaka:]

niestewty zdjecie nie jest juz najlepszej jakosc:/ dlatego ze przed sformatowaniem milalo 400kb teraz zaledwie 60 :) przez to troche stracilo na jakosci ale mysle ze juz cos pomoze:)

Gacek
13-04-2012, 15:22
ok wiec teraz jestem pewien dzieki mojej ksiazeczce ,która ma rozrysowane i opisane wszystkie podgatunki trachemys scripta a jest ich ponad 28 !! ;D i Daje 80% ze twój zółwik to podgatunek Trachemys scripta dorbigni :P a co do twojich Triomyx sinensis trzymanych razem z innymi zółwiam to puki sa małe to nei ma wiekszych problemów ale pamietaj ze dorosłe MUSZA byc oddzielnie bo w przeciwnym razie dojdzie do tragedi.Nawet godowe łaczenie dorosłych Triomyx sinensis jest niebezpieczne a co dopiero trzymanie je non stop w jednym zbiorniku.Wiec puki sa małe to moga jeszcze siedziec razem ale z ich wzrostem zaczna sie kłopoty o których przekonasz sie napewno jak ich nie rozdzielisz :P

Korgan
15-04-2012, 11:17
bardzo ładne zołwiki jestem ciekawy ile za nie dałeś? :)
nie wiem czy sie nie myle ale dla zółwiaka tej wody w terrairum powinno być dużo więcej bo one luibią nurkować.

42d3e78f26a4b20d412==