PDA

Zobacz pełną wersję : ona chce, on sie boi:))



Aleksander
18-04-2012, 07:09
Jestem ciekawy, jak tam u Waszych żółwi wyglądają sprawy damsko-męskie. Nasz samczyk jest od Marylki o połowę mniejszy. Ona wyraża zainteresowanie nim: chodzi za nim, wącha go, obserwuje. A on albo ja olewa, albo się jej boi, a na pewno nie łazi za nią, nie zaczepia itd. To ona śmiesznie kiwa głową, gdy stoi przy nim: w górę i w dół, jakby mówiła "tak, tak, tak" :)) Czy wszystkie samice tak się zachowują??? Pierwszy raz mamy parkę. I na pewno on jest samcem a ona samicą:))

penutka
18-04-2012, 09:19
Mam również parkę stepowych, z tym, że samca od dziewięciu lat, a samicę (dorosłą i trochę większą od niego) od roku. Otóż u mnie jest dokładnie na odwrót. To samiec chodzi za samicą, obwąchuje ją i „stuka” głową. Ostatnio sprawy posunęły się dalej, on zaczął na nią wchodzić :), niestety, ona nie jest tym wszystkim zachwycona, odsuwa się i go zrzuca. Oba nie były zimowane, ale ona w zimie dość długo spała w normalnej pokojowej temperaturze, a on nie. A może ta, którą bierzesz za samicę, jest samcem i na odwrót? Pozdrawiam

Aleksander
18-04-2012, 10:22
Nie ma mowy o żadnej pomyłce:)) Hrabia to samiec (nie raz zaprezentował nam penisa) a Marylka samiczka. Może ona jest po prostu dla niego za duża?

aleksandra
18-04-2012, 12:01
Aleksander jeśli samica tak kiwa głowa to znaczy ,ze ma silna osobowoś, i pokazuje w ten sposób kto tu tak naprawdę jest godpodarzem. Oznacza to ,ze to jest jej terytorium. Jesli natomiast samiec tak kiwa głowoa w stosunku do samicy to są to zaloty ( w okresie godowym).
pozdrawiam
aleksandra

Aleksander
18-04-2012, 12:57
No to sie sprawa wyjasnia:) Na to to zreszta wyglada. I nic dziwnego, skoro on ma 10 cm a ona 20! Mały czuje przed Marylką nalezyty respekt, pantoflarz jeden;) Trzymanie ich razem ma zreszta na nia pozytywny wplyw: zaczela w koncu jesc i nie boi sie nas. A swoją droga- obserwowanie zolwi to fantastyczna sprawa, ale co Wam bede mowil:)

42d3e78f26a4b20d412==