PDA

Zobacz pełną wersję : "Gustowne" terrarium z palemką



DJP
21-04-2012, 08:43
To chyba nie jeste żart... Zapraszam na
http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=13701365

Korgan
21-04-2012, 08:45
czemu zart?
nie widze w tym nic śmiesznego.

DJP
21-04-2012, 08:55
Bo to nie jest żart. Ktoś prubuje wcisnąć komuś to jako świetne akwaterrarium a ileś ludzi sie nabierze i będzie trzymać w tym czymś bez ogrzewania biednego żółwika.

DJP
21-04-2012, 09:02
Nie wiem dlaczego ten link sie nie włancza. Dlatego zamieszczam to prawdziwe ogłoszenie z Allegro tutaj: (Zdjęcia tego "fantastycznego terrarium" są w załączniku

Opis

Fantastyczne terrarium dla żółwika wodno-lądowego.
Wymiary (przybliżone ze względu na nieregularny kształt): dł.:30 cm szer.: 20 wys.: 7 cm, a więc ok. 4 litrów pojemności.
Idealne dla małego żółwia. Ja stosowałem dla małego żółwia czerwonolicego. Wewnątrz wyjście na powierzchnię aby wygrzać się pod palmą. Kolor zbliżony do błękitu morskiego. Stan bardzo dobry, bez żadnych skaz itp. Jest tylko lekki kamień na ściankach terrarium, ale to normalne w trakcie używania. Spróbuję się go pozbyć - myślę, że się uda. Widać je w całej okazałości na poniższej fotce.
W celu pytań tel. 507336550 lub 604996409 a także e-mail oraz GG 2168729. Preferuję odbiór osobisty (ze względu na delikatność terrarium i niską wartość) na terenie Wawy i Wołomina lub okolic (w stronę Wołomina).
Osoby bez min. czerwonej gwiazdki lub jakimiś negatywami tylko za przedpłatą na konto w mBanku. Po wygraniu aukcji prześlę numer konta mailem. Osoby ze stanem zerowym—nie licytujcie, bo i tak usunę (przykro mi, ale już się raz przejechałem i nie zamierzam ponownie).
POLECAM I ZAPRASZAM DO LICYTACJI!!!

Korgan
21-04-2012, 10:14
W takich terrariach zwylke hoduje się małe zołwie a do ogrzewania jest lampa. On poprostu chce sprzedać przedmiot (nigdzie nie napisał ze ogrzewanie jest niepotrzebne) co kupujący z nim zrobi to już nie jego broszka może go nawet używać jako nocnika więc nie musi od razu pisać całego opisu żółwia bo sprzedaje tylko kawałek plastiku. A ogrzewanie szczegulnie teraz w lato jest zupełnie bezurzyteczne nasz klimat zołwikom czerwonolicym wystarczy szczegulnie w ciepłe dni biore takie terrarium na balkon i looz.
Na allegro już nie takie rzeczy były ;)

DJP
22-04-2012, 02:35
Błendem jest napisanie że to "fantastyczne terarium" i "idelne dla małego żółwika" bo jest małe nawet dla młodziutkiego czerwonolicy.

Mimi.
22-04-2012, 05:28
nom za 10 zł to bym wolał małe akwa kupić!!!

DJP
22-04-2012, 07:57
Albo dołożyć troche i kubić fauna box

BBB
22-04-2012, 08:00
Co to jest akwa box?

DJP
22-04-2012, 08:58
Nie akwa tylko fauna box. Patrz załącznik.

BBB
22-04-2012, 10:25
Dzieki za fatygę

Arrow
22-04-2012, 11:38
no naszczescie meczarnia zolwi czerwonolicych nalezy do histori, nie wolno ich juz sprzedawac, eh moze i te tandenten pseudo terraria tez wyjda z mody, sowja droga ktos niezle ..... musial cos takiego wymyslec...

te pseudo terraria nadaja sie do hm........ nic nie przychodzi mi do glowy

przeciez tam jest 4l(jak ktos juz obliczyl) gdzie ten zolw ma plywac wnosze ze osoby ktore sa za nigdy nie widzilay jak zachowuje sie zolwik w akwarium z odpowiednim poziomem wody, jak nurkuje jak poluje, jak frajde sprawia mu nurkowanie ...

Antoni Wróbel
22-04-2012, 13:01
Korgan, kto Ci płaci za wypisywanie takkich głupot? Przecież jeżeli ktoś piszę, że jest to naczynie do hodowli małych żółwi, to za takie je uważa i ten który je kupi też je wykorzysta w tym celu!!! A jet to karygodne!
Arrow, skąd masz te informacje? Mógłbyś napisać? Bo nie słyszałem o tym jeszcze, choć mam nadzieję, że masz racje!

Pozdrawiam

Mimi.
22-04-2012, 13:16
w faunboxie trudno by lampke zamontować

Arrow
22-04-2012, 13:39
juz od jakiegos czasu na gieldzie w lodzi nie mozna dostac mlodych zolwi czerwonolicych - sa ale tylko duze osobniki, ale (pomyslowosc ludzi nie zna granic) mozna dostac zowliaki chinskie w dobrej cenie(tez takie malutkie kapselki, jedne plywa sobie u mnie ), zobaczym co jeszcze sie pojawi

Antoni Wróbel
22-04-2012, 13:41
Acha, myślałem, że wprowadzono przepis usprawniający, ograniczający i regulujący handel tymi zwierzętami. Wnioskuję, że nie. NIestety...

Pozdrawiam

Arrow
22-04-2012, 13:44
eh ... cos napewno musialo sie stac , mysle ze jakis zakaz sprzedarzy, sprzedawcy miwo ze wprowadzonocalkowita ochrone tych zowli, cos jak z greckimi

Bartekg
22-04-2012, 14:42
Nie wprowadzono ochrony, tylko całkowity zakaz wwozu do naszego kraju czerwonolicych. Chwała za to mądrym ludziom w PROP-ie. Ten gatunek wiele złego uczynił już m.in. we Francji i Hiszpanii. Nadchodzi teraz okres wakacyjny, kiedy tak jak co roku setki (o ile nie tysiące) tych gadów zostanie wypuszczonych do naszych rzek i jezior. To poważny problem, bo mały zielony żółwik kupiony za dosłownie parę złotych dziecku, po niedługim czasie staje się sporym gadem z jeszcze większym apetytem. Gdy zbliżają się wakacje i okazuje się że nikt z rodzinki nie chce się zajmować takim głodomorem, a sklepy zoo nie chcą tych zwierząt nawet za darmo, to zwykle zostają one wypuszczane w okolicy najbliższego zbiornika wodnego.... Są już udokumentowane przypadki przezimowania tych zwierząt w naszych wodach, i tylko kwestią czasu jest rozmnażanie...! Czym to grozi wiedzą osoby mające kontakt z tymi gadami i znający ich apetyt oraz sposób żerowania. Co to oznacza dla naszej herpeto- i ichtiofauny nie trzeba chyba komentować...
Miejmy nadzieję że podjęte przez PST działania zmniejszą zagrożenie. O szczegółach już niebawem, gdy cała sprawa ruszy z kopyta:)

Pozdrawiam, a przy okazji życzę rozsądku wszystkim posiadaczom czerwonolicych, którzy planują urlop.

Bartek Gorzkowski

dr Robert
22-04-2012, 14:54
Oczywiście Bartek ma rację - UE wprowadziła zakaz importu żółwi czerwonolicych już parę lat temu. Wątpię czy mają szansę na rozmnożenie w naszym klimacie, ale na pewno nieźle zimują, a wypuszczane w zbyt dużych ilościach mogłyby być zagrożenie dla żółwia błotnego. Udokumentowane przypadki rozrodu z Hiszpanii pochodzą zaledwie sprzed paru lat, przy czym przeszkodą w inkubacji jaj nie jest na południu Europy zbyt niska temperatura, ale brak odpowiednio wilgotnych miejsc do inkubacji jaj. W Polsce może jest to zagrożenie nieco na wyrost, ale w końcu będziemy w UE, więc i tak zakaz musiałby wejść. Co jakiś czas trafia do mnie czerwonolicy złowiony np. przez rybaków na jeziorach czy w gospodarstwach rybackich. Ich miejsce w handlu zajęły już inne gatunki słodkowodnych amerykańskich żółwi. W handlu w Hiszpanii już kilka lat temu widziałem sporo żółwi z rodzaju Graptemys w cenach nieco wyższych niż czerwonolice z ferm. Nie wypuszczajcie czerwonolicych, za parę lat mogą być rarytasami :)

42d3e78f26a4b20d412==