PDA

Zobacz pełną wersję : Grzybica u Zolwia Czerwonolicego (chyba)



FreEp
23-05-2012, 15:09
Mam duzy problem... Kupilem od znajomego b. duzego zolwia czerwonolicego. Ma karapaks o dlugosci ponad 20 cm. Juz po kupnie zauwazylem ze karapaks nie byl ladny. Pare dni temu zauwazylem ze w jednym miejscu (ok 1,5 cm kwadratowego) jest zupelnie biale miejsce, dziura (wierzchnia czesc karapaksu musiala odpasc). Nie wiem czy robie dobrze, ale smaruje skorupe zolwia Clotrimazolum w masci i plynie i vitaminami A + D3. W miare mozliwosc wypuszczam do tez na dwor (ma na podworku wlasny basen). Mam pytanie- co moge jeszcze dla tego biedaka zrobic? Ile takie miejsce zaatakowane grzybica zniknie (kiedy nie bedzie tych 5$#% bialych plam)? Z gory dziekuje wszystkim za pomoc.

FreEp
31-05-2012, 14:10
Błagam, błagam, niech ktos odpowie na ten post... Bylem u weterynarza ale uslyszalem "kup wapno dla zolwi w ksztalcie zolwika i dawaj mu do jedzenia witamine d3", cholera, ma 3 w akwaterrarium takie wapienne zolwiki, dostaje codziennie jedzonko z niewielka iloscia d3, a ciagle jest tak samo... Chyba nie ma juz grzybicy, ale widze teraz na tej bialej czesci skorupy, a raczej juz warstwy kostnej szef (kostny:)). Kiedy takie miejsce znowu pokryje sie tarczka rogowa?

Karol Chłopecki
01-06-2012, 02:14
Smaruj go tym dalej,ale po posmarowaniu trzymaj go na suchym.Nic mu nie będzie,nie zasuszy się.Możesz podawać mu witaminy do pyska ,bo ze skorypy słabo się wchłaniaja.Polecam wizytę u dobrego weta.Cze.

FreEp
07-06-2012, 03:58
No... Biale miejsce z czesci kostnej powoli pokrywa sie tarczka rogowa. Juz nie widac szfow, jest ogolnie juz coraz mniej widoczne. Zolwia smaruje "mascia ochronna z witamina A", bo regeneruje tarczki rogowe, do jedzonka wit A + D3, a jedzonko: mysie oseski, gupiki, krwista konika od znajomego ze wsi niedaleko otwocka (mojego miasta:)). I od razu widac na zolwim pysku usmiech...

42d3e78f26a4b20d412==