PDA

Zobacz pełną wersję : Żółw czerwonolicy nie potrafi pływać!



maga
24-05-2012, 03:44
Mój żółw ma już 7 miesięcy. Woda jest tak głęboka, że może swobodnie wyciągnąć głowę, aby zaczerpnąć powietrza. Chester, bo tak ma na imie, wieczorami próbuje (można tak powiedzić) pływać. Łapkami wymachuje. Nalałam mu wody gdzieś 5 potem 10cm. A on nic. Zaraz go więc wyciągnęłam żeby się nie utopił. Co ja mam zrobić? Czy to możliwe żeby żółw wodny nie umiał pływać.
(Chester ma bardzo wielki apetyt. Wystarczy pomachać mu pokarmem zza szybki i już do mnie biegnie. Ma gdzieś z 8cm).

ademar
24-05-2012, 11:00
hehehehehehehehehehe. Zolw gdy nie jest przyzwyczajony do duzej glebokosci zachowuje sie tak jakby mial sie utpoic. Napewno sie nie utopi, nawet gdy zejdzie na dno, lecz bedzie to dla niego duzy problem poniewaz wczesnije nie mial tak duzego obciazenia fizycznego. Najlepiej zrobi terra w ktorym bede miejsca plytsze i glebsze a takze wysepki na ktore bedzie sie mogl wdrapac, po jakims czasie coraz czscie bedzie plywal tam gdzie glebiej.

POZDRAWIAM ADEMAR

lukkaz
26-06-2012, 15:26
kurcze moj jeden po zmianie akwaterarium na wieksze, wogóle nie chce do wody wchodzic (a pływać umie), non stop siedzi na najwyższym kamieniu i do wody nie idzie !!! cala noc siedzi !!! a jak wejdzie do wody to go tak swedzi, czy cos ze sie lapami drapie i gryzie w łapy no i znow na kamienie zapindala !!! czy to normalne w nowym srodowisku ??? ile żółw wodny może siedizeć na lądzie ?

42d3e78f26a4b20d412==