PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wygląda grzybica skorupy?



Mylady
24-05-2012, 12:16
Czy mógłby mi ktoś dokladnie opisać jak wygląda grzybica skorupy u żółwi? Na wszystkich stronkach które przeglądałam piszą mniej więcej tak: "miejsca pokryte białą watą"; abo: "miejsca pokryte grzybem". Ale jak to dokładnie wygląda?
Mam czerwonolicego i obawiam się czy nie ma właśnie grzybicy :((
Może opiszę jak to wygląda. Na skorupie, jakby pod wierzchnią warstwą ma białe plamki. Jakby bąbelki powietrza; jedne mniejsze, ine trochę większe. To grzybica czy po prostu tracą łuski?

Mylady

poczta
27-05-2012, 11:47
szczerze mówiąc sam jestem ciekaw

Mylady
30-05-2012, 09:58
Proszę nie ignorujcie mego pytania:(( Napewno jest wśród Was ktoś kto spotkal się już z tą chorobą i może mi pomóc. Przecież gdyby nie było to ważne dla mnie i mojego żółwia, nie zwracałabym nikomu głowy.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Aleksander
31-05-2012, 02:45
Niestety nie znam grzybicy skorupy z własnego a raczej moich żółwi doświadczzenia. Może powinnaś skonsultowac się z weterynarzem w celu wyjaśnienia Twoich wątpliwości??

alice
25-06-2012, 01:23
Moje 2 duze tez takie cos maja... Myslalam ze to grzybica ale nia nie jest podobno..
Nie pamietam jak to sie nazywa, ale leczy sie to wyskrobywaniem zniszczonej warstwy skorupy i posmarowaniem czyms. Tak przynajmniej powiedzial mi znajomy ktory mial to samo ze swoimi, wlasnie wrocilam z wakacji wiec moge moje zabrac na wycieczke do lekarza - bede wiedziec dokladniej...

Nie ignoruj tego.. jak i niczego zwiazanego z pupilkami i po prostu lec do weterynarza

42d3e78f26a4b20d412==