PDA

Zobacz pełną wersję : Odsłonięte jelito - pytanie do weterynarzy



Antoni Wróbel
25-05-2012, 14:46
Dzisiaj, kąpiąc jednego ze swoich Testudo hermanni, zauważyłem bardzo dziwną rzecz. Żółw spędził w kąpieli ok 20 minut. Pretrzymałem go tak długo, ponieważ czekałem aż wydali ekskremanty. Nie doczekałem się i wyjąłem go z pojemnika z wodą. Po uniesieniu go zauważyłem dziwną rzecz. Z kloaki żółwia wyłonił się swego rodzaju mięsisty "kolec". Myślałem, że to kał więc szybko odłożyłem żółwia do pojemnika z wodą, by w spokoju wydalił. Nie doczekałem się i wyjąłem go powtórnie i wtedy z kloaki gada wysunął się fragment jelita. Właściwie to wydaje mi się, że to było jelito. Był to mięsisty przewód o średnicy ok 0,5 cm, koloru sino-czerwono-szarego, rozszerzony przy samym końcu w niewielką "trąbkę", zakończony właśnie niewielkim "kolcem", wewnątrz, w jego świetle, znajdowała się biała substancja. Wysunął się na jakieś 3-5cm. Chwilę po tym jak jelito (?) się odsłoniło odłożyłem żółwia spowrotem do pojemnika z wodą i obserwowałem go uważnie. Po ok minucie wydalił kał, w którym zauważyłem trochę podłoża, które w moim terrarium stanowił substrat kokosowy.
Mam pewne doświadczenia w hodowli wielorakiej herpetofauny, ale takie zdażenie przytrafiło mi się po raz pierwszy. Możliwe, że jest to niebezpieczne dla żółwia. Czy mam iść od razu do weterynarza, poczekać, podać jakieś substancje, zmienić warunki w terrarium żółwi, czy może zrobić coś jeszcze innego??? Od zdarzenia, które miało miejsce kilka godzin temu żółw zjadł niewielką ilość banana, zachowywał się normalnie. Proszę o szybką odpowiedź za którą z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Aleksander
25-05-2012, 15:18
Powiem krótko, choć ze mnie nie weterynarz: wygląda mi to na penisa:)
Krótko po kupnie naszego małego samczyka tez to, co opisujesz, zauwazyliśmy i to samo się stało podczas wizyty u weterynarza. Pani weterynarz się smiala, że takich wypadniętych jelit to ma 10 w tygodniu:))) Nasz żółw wystawia penisa kilka razy dziennie, zwłaszcza, gdy jest ciepło albo ostatnio, gdy w okolicy pojaiwa się żółwica Marylka, albo właśnie krótko przed zrobieniem kupy:))

Double
25-05-2012, 15:39
wybaczcie panowie, nie mogłam się powstrzymać: BUAHAHAHAHAHHAHAHA śliczne

Antoni Wróbel
26-05-2012, 01:11
Buhahaha!!!:) Widziałem penisy żółwi wodnych, ale były zgoła mniejsze, może dlatego, że nie do końca wysunięte. Poza tym w gre weszła pewnie podświadomość - penis tego żółwia miał długość ok 1/3 długości ciała, a to dla mężczyzny o wzroście 180 cm... ;)) Hahahaha!
Penis! Czytałem dziesiątki publikacji, miałem do czynienia z przeróżnymi gatunkami, obserwowałem udane rozmnożenia i sam czekam na przychówek, a nie wiedziałem, jak wygląda penis!!!:)) Buhahaha :) Jak to człowiek mało wie... ;)
Dzięki Aleksander i przepraszam za zamieszanie!!! :)

Pozdrawiam

Aleksander
26-05-2012, 03:16
Żebyś wiedział, jakiego u nas w domu zamieszania narobił ten penis po raz pierwszy:)))) A co do jego wielkości, to widziałem w sieci zdjęcie dorosłego stepowca z wyciągniętym na całą długośc penisem i ...no, robiło to kolosalne wrażenie!!! Pozdrawiam:))))

Karol Chłopecki
01-06-2012, 02:07
Z tym żółwiem czem prędzej do weterynarza!!!!!!To może być jelito,stek,pęcherz moczowy,lub samca hemipenis.Jeśli masz możliwość skontaktuj się z dr.Zajączkowskim - 0606838300

42d3e78f26a4b20d412==