PDA

Zobacz pełną wersję : cos na temat karmienia



jarooo
01-06-2012, 12:55
w opisie zolwia stepowego doczytalem ze mozna do karmic miedzy innymi papryka, cebula, czosnkiem, szczypiorkiem, rzodkiewka. chcialem sie upewnic czy rzeczywiscie zolwie mozna karmic takimi ostrymi warzywami. i jeszcze jedno, w jednym z postow wyczytalem ze mozna zolwiom podawac lisice rzodkiewki i rzeczywiscie kiedy im podalem chetnie zjadly ale chce sie upewnic czy jest to rzeczywiscie w pelni zdrowy i bezpieczny pokarm. a na koniec zapytam jesce czy moge je kamic salata pekinska.

Double
01-06-2012, 14:50
moj żółw Zenon uwielbia cebulę, czosnek, rzodkiewkę z liśmi i ubóstwia szczypiorek. wprawdzie trochę po tym śmierdzi, ale da się przeżyć :) kapustę pekińską je niechętnie, ale on jest trochę dziwny... ;-))))))

FreEp
02-06-2012, 07:55
Wydaje mi się że kapusta pekińska powoduje wzdęcia u żółwi... Pozdrawiam

jarooo
02-06-2012, 13:39
a co sadzicie o bialych kwiatkach koniczyny, moj zolw wprost za nimi przepada ale gdzies czytalem ze moga byc trujace

Double
02-06-2012, 13:40
nio nic, skoro pekinskiej nie lubi to mu nie bede dawac. jesli kwiaty koniczyny czy mlecza (moj je lubi) beda zrywane z czystych lak, na pewno nic sie nie stanie. tak tak, wiem, po takie trzeba jezdzic 50 km za miasto..;-)

domel
04-06-2012, 04:00
Hej. papryka i cebula chyba nie jest zbyt dobra(ma dużo błonnika i może powodować wzdęcia), natomiast rzodkiewka ( i jej liście), cosnek (nie za dużo), szcypiorek, kapusta pekińska i koniczyna są dobre i co tez ważne mój żółw też je lubi.

JoShi
04-06-2012, 05:18
> Hej. papryka i cebula chyba nie jest zbyt dobra(ma dużo
> błonnika i może powodować wzdęcia),
Wzdecia z powodu blonnika ? Chyba Ci sie cos pomerdalo. Blonnik jest jak najbardziej wskazany, a papryka i cebula nie sa najlepsze ale nie z tego powodu.

>co tez ważne mój żółw też je lubi.
Niektore zolwie lubia makaron i zarcie dla kotow, a to nie znaczy wcale, ze nalezy je tym karmic...

JoShi
04-06-2012, 07:58
Większość zwierząt (nie liczac np parzystokopytnych) nie trawi błonnika jednak błonnik ułatwia trawienie oraz rozrzedza to, co jest do strawienia przez co likwiduje zaparcia. Działa odtruwająco poprzez wchłanianie szkodliwych substancji pozostających w jelitach. Ogólnie zaleca się, aby dieta żółwi była bogata w błonnik.

jarooo
06-06-2012, 11:28
jeszcze odnosnie calej sprawy chcialem zapytac czy mozna zolwie karmic surowym drobiowym miesem, gdyz jak wiadomo zolwie potrzebuja raz na jakis czas mieska.

JoShi
06-06-2012, 23:57
> jeszcze odnosnie calej sprawy chcialem zapytac czy mozna
> zolwie karmic surowym drobiowym miesem, gdyz jak wiadomo
> zolwie potrzebuja raz na jakis czas mieska.
Jesli koniecznie chcesz dawaz zolwiom miasko, to lepiej zlap jaiegos slimaczka... Tym bardziej ze dostepny na rynku drub szprycowany jest najrozniejszymi swinstwami. Poza tym nie sadze, zeby zolwie az tak bardzo potrzebowaly miesa.

DJP
07-06-2012, 07:57
a jeśli chodzi o pakarm zwierzęcy można dać jeszcze gąsienice albo dżownice

42d3e78f26a4b20d412==