PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwonolicy tylko wodny??



Jędrek
16-06-2012, 09:21
Witam. Przeczytałem już o żółwiu, który nie chce pływać i chyba prawie wszystkie posty o żółwiach, ale mam problem przeciwny.
Od 5 dni mam malutkiego czerwonolicego (4 cm wzdłuż), akwaterrarium ma podręcznikowe, wyspa z jednego kamienia (bardzo chropowatego lecz bez ostrych krawędzi). I cały czas siedzi w wodzie. Może jest jeszcze zestresowany, bo kiedy myśli, że nikt go nie widzi staje czasem na ogonie lub na tylnych łapkach na grzałce i wystawia pysk nad powierzchnię. Gdy się zbliżam zwykle włazi pod wodę i często siedzi pod kamieniem. A ja się nad nim nie znęcam, tylko 2 razy dziennie wyjmuję do czyszczenia akwarium (wtedy siedzi w misce z wodą i wyspą na dworze).
Zrozumiałem też, że takiego malucha trzeba karmić ze dwa razy dziennie (?). On jednak nie rzuca się na pokarm. Warzyw i owoców nie je (przynajmniej nie widać wyraźnych śladów), pałeczek nie je, dziennie ogranicza się do ok. dwóch- trzech gamarusów i lubi prawie żywe owady (komary, małe pasikoniki).
Czy to normalne?

poczta
16-06-2012, 12:33
witam
absolutnie normalne. Mam małego żółwiaka i zachowywał sie identycznie tez nie jad pałeczek i strasznie sie płoszył ale teraz po ok. miesiącu już widać widoczne zmiany mniej sie płoszy i ku mojemu zadowoleniu zaczął jeść pałeczki
pozdrawiam

jarooo
19-06-2012, 11:34
zolwik musi sie oswoic z nowymi warunkami, w tym czasie poznasz min. jego preferencje smakowe i zachowanie

Jędrek
27-06-2012, 13:26
Rzeczywiście. Po 2 tygodniach u mnie już wyłazi na wyspę i wygrzewa się od lampką. Pałeczki próbuje jeść, ale mu wypadają z pyska. Właściwie żywi się tylko rybą (odmrażaną) i konikami polnymi. Żadnej zieleniny (włącznie z marchewką i sałatą nie jada. Ale daję mu, myślę, że albo się przekona, albo mu na razie niepotrzebna.

mateotychy
07-07-2012, 03:18
jak masz okazje zlap tez kilka much i mu daj moj zolw je uwielbia

42d3e78f26a4b20d412==