PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę kupić świetlówkę UV



Magda Kusiak
03-07-2012, 13:26
No własnie. Mam młodego żółwika stepowego (ok 5-6 lat). Wcześniej już miałam zółwia 13 lat, ale nie posiadał takich cudów technologii. Teraz chcę dogodzić Georgowi i mam problem, bo nie wiem, jakiego sprzętu potrzebuje mój zwierz. Po pierwsze, czy taka świetlówka jest mu w ogóle potrzebna, jeśli latem przebywa na słońcu? Wsytawiam go jakieś 3-4 razy w tygodniu na kilka godzin, czasem na cały dzień. Po drugie, nie wiem, czy żółwie biorą sobie ze słonka UVA czy UVB, a już zdążyłam się zorientować, że są świetlówki z różnym promieniowaniem. Po trzecie, jak daleko musi być taka lampka od zwierza, żeby mu nie zrobić krzywdy? I wreszcie, po ostatnie, jaką moc powinnam wybrać (terrarium ma 50 cm długości i 40 szerokości) Z góry dzięki za cierpliwość i rozwianie mojej ignorancji :)

Jacku
03-07-2012, 14:10
Witaj.Twój żółw bezwzględnie potrzebuje w terrarium świetlówkę UV (chyba, że w lecie przebywa dużo na słońcu np. w terrarium polowym) Żółwie pobierają z promieni słonecznych promieniowanie UV A i B. O świetlówkach możesz poczytać na www.terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1 pytania 4, 5, 6, 8. Zalecana odległość zwierzęcia od świetlówki to ok 20-30 cm. Kupując świetlówkę musisz zwrócić uwagę na jej opis ( obowiązkowo ma pisać UVA i UVB) Musisz zapewnic też dostęp do witamin i wapna np. sera reptilin (witaminy), a w aptece kup: 1) calcium pantothenicum 0,1 i (lub) 2) Vitarum calcium + vitaminum D w dawce 1) jedna tabletka raz w tygodniu do karmy 2) 1/2 tabletki raz w tygodniu lub na przemian raz to , a raz to. Pozdrawiam!

Magda Kusiak
03-07-2012, 15:16
Dzięki :) W takim razie przed nastaniem jesieni obowiązkowo wybiorę się do sklepu :) Bo na razie łapie sobie naturalne słonko :) Co do witamin, to mam złe przeczucia, bo próbowałam różnych sztuczek i zawsze bestia wywącha, że coś siedzi w jedzeniu i pluje :) Ale nic to - nie będę się zniechęcać :) A na witaminach sera reptilin wyczytałam, że można dodawać do kąpieli i tak też robię :)
Pozdrowionka :)

Magda Kusiak
03-07-2012, 15:25
hmmm... Przeczytałam sobie FAQ i mam jeszcze jedno pytanie. Czy żółw stepowy potrzebuje Repti Glo 8 czy 5 mu wystarczy? Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam :)

Jacku
04-07-2012, 05:53
Kup Repti Glo 8.0 ( zwierzęta pustunne i stepowe ) możesz ją połączyć z Repti Glo 2.0 Pozdrawiam !


GG 5248121

Jacku
04-07-2012, 11:27
... chociaż też powinna wystarczyć 5.0

42d3e78f26a4b20d412==