PDA

Zobacz pełną wersję : Wypadnięcie kloaki



Edi
07-07-2012, 15:25
Witam
Zauważyłem, wczoraj wieczorem,(jak mi się wydawało--->) wypadnięcie kloaki u jednego z moich żółwi(wyglądało to tak,że z kloaki wystawała długa[na pół długości skorupy] "rynienka"[koloru ciemnego fioletu] a w środku niej [biała] "rurka").Zaraz rano,dzisiaj,poszedłem z nim do weterynarza.Ten potwierdził,że jest to wypadnięcie kloaki(wtedy,u niego, kloaka była "na miejscu").Żółw otrzymał zastrzyk(CATOSAL).Jak mówił,nie powinno być nawrotów.Wg. niego wypadnięcie kloaki było skutkiem zatwardzenia,może zmiana diety.Żółw,jak stwierdził,jest zdrowy,dlatego wykluczył to,że powodem była infekcja.
Tyle,że nic nie zmieniło się w diecie moich żółwi.Na zatwardzenie też nie wyglądało,niedługo przed tym wypróżnił się bez problemu.Mam jednak pytanie,czy teraz,powinienem w jakiś sposób zmienić dietę żółwia,na czas by wszystko powróciło do normy?I czy mogło to(wypadnięcie) być przyczyną jego dużej aktywności..co do samicy?
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi

Krzysztof.W
08-07-2012, 13:28
Czy wspomniany przez ciebie problemowy żółw to samiec ?
Bo jeśli tak, to po prostu okazywał ochotę na samicę i nie ma co się martwić.

Edi
08-07-2012, 16:10
Witam
Tak,to samiec.Tylko swoje "ochoty" okazywał od dawna a nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego.
Pozdrawiam

Aleksander
09-07-2012, 00:20
Słuchaj, przeczytaj post Antoniego Wróbla (chyba odsłoniete jelito, czy coś takiego) z opisem podobnej sytuacji. Doszliśmy do wniosku, że to był po prostu penis (u żółwi rzeczywiście dośc osobliwy:))). Nasz też tak kiedyś zrobił przy lekarzu (dodam, że prawdziwym fachowcu) i tak to właśnie "zdiagnozował":)) Wydaje mi się, ze wypadnięcie kloaki miałoby poważne konsekwencje, a jak piszesz żółwiowi nic nie jest!
Pozdrawiam
Natalia

Jarek Zajączkowski
09-07-2012, 03:13
Opis jak nic pasuje do penisa. I chyba nie ma to nic wspólnego z wypadniętą kloaką. W przypadku przedłużającego się wzwodu trzeba przylożyć kostkę lodu :))). Catosal się przyda - witaminy B..... Leczenie wypadniętej kloaki jest skomplikowane i z regóły polega na zabiegu chirurgicznym.

Aleksander
09-07-2012, 03:29
Panie Jarku, co to jest Catosal? I jaki ma związek z wzwodem, bo niestety nie wiem. Nasz żółw ma wzwód często, ale "na krótko", więc obywa sie bez kostki lodu:))
Natalia

Aleksander
09-07-2012, 04:47
Aaaa, juz chyba zrozumiałam;)) Nieuwaznie przeczytałam. Catosal nie zaszkodzi bo to witaminy B, a ze wzwodem raczej nic wspólnego nie mają, zgadza się?:))
Pozdrawiam
Natalia

Edi
09-07-2012, 06:14
Witam
W takim razie to by się zgadzało.Jak mówiłem,chwilę przed tym wypróżnił się bez problemu.A potem..hmmm..dość intensywnie "zalecał się" do samicy(po tym to się stało)..Jak tak dalej pójdzie to on się wykończy... ;-)
Pozdrawiam

Jarek Zajączkowski
09-07-2012, 14:09
W rzeczy samej :)))

Jarek Zajączkowski
09-07-2012, 14:15
Problemy rozpoczynają się, kiedy podczas zalotów dochodzi do uszkodzenia narządu. Silne krwawienia, martwica tkanek. Jedynym sposobem na ratowanie zdrowia (czasem życia) jest amputacja prącia. Prącie żółwi jest jedynie narządem kopulacyjnym (brak w nim cewki moczowej).

42d3e78f26a4b20d412==