PDA

Zobacz pełną wersję : zestaw zarowek dla czerwonolicych



Coolka
09-07-2012, 06:01
Niedlugo zamierzam kupic trzy zolwie czerwonolice. Potrzebuje kilka informacji dotyczacych zarowek i oswietlenia. Wiele razy ten temat juz zostal podejmowany ale informacje ktore czasem czytam sa sprzeczne, a nie chce zolwikom zrobic krzywdy.

Prosze o pelny spis jakie zarowki beda potrzebne moim zolwiom. Jak czesto nalezy nimi naswietlac i z jakiej odleglosci.
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)

Coolka
09-07-2012, 13:36
Hmmmm... kupilam co trzeba wiec to raczej juz nie aktualne...

Marinero
10-07-2012, 13:15
To pochwal się co kupiłaś.

Coolka
11-07-2012, 00:57
No to moze napisze co na niej jest napisane:

Day Glo
50W
Tight Beam
Basking Spot Lamp
EXO TERRA (jako znaczek firmy czy cos)

Tak poza tym to tam niby jest polski opis ale jest chyba niedokladny a angielski jest zaklejony polskim... W innych jezykach na opisach pisze cos o UVA ale nie mam zielonego pojecia co. :/ W sklepie powiedzieli mi ze tam sa te wszystkie promienie na tyle ze nie trzeba juz dodatkowo robic naswietlania UV

Jesli zbladzilam z kupieniem tej zarowki to mi powiedz :)

piotr
11-07-2012, 15:50
Zbłądziłaś, wydałaś pewnie kupę kasy z kiepskim skutkiem. Trzeba było kupić zwyklą żarówkę (moc zależna od wielkości terra) do celów oświetleniowo-grzewczych i ŚWIETLÓWKĘ z UV-B.

P.

PS: ile miejsca w przyszłości przewidujesz na terrarium/akwarium z 3 czerwonilicymi?

Coolka
12-07-2012, 01:32
No coz, pogadam jeszcze z tymi ze sklepu. Tak strasznie sie nie wyplacilam bo dalam 22.50 ale moze uda sie z tym cos zrobic. O ile sie nie myle ta swietlowka to najlepiej jak taka Repti Glo aczkolwiek nie wiem czy do zolwi wodnych sie takze nadaje. Jesli sie nie nadaje to mi powiedzcie.

A co do przyszlego akwaterrarium to bym chciala miec na prawde spore. Teraz nie mam na nie miejsca ale po przeprowadzce nie bedzie z tym problemu. Pewnie tak zeby samej wody bylo ze 160 litrow albo wiecej ale dokladnie to bede sie jeszcze dowiadywac przed zmiana akwaterrarium. Chetnie bym tez poogladala akwaterraria innych ale niestety z tym nie jest zbyt latwo.

W akwaterrarystyce siedze dopiero od jakiegos tygodnia wiec chetnie przyjme wszelkie uwagi na przyszlosc :)
Pozdrowienia

Hecia
01-08-2012, 06:14
Ja też kupiłam taką żarówkę z UVA (za 22 zeta) i mój żółw nie chce pod nią siedzieć. Jak wkręcam zwykłą 60V, wyłazi i i się grzeje, a z tą UVA siedzi cały czas w wodzie, wychodzi na chwilę i wraca do wody. Wyraźnie mu się nie podoba. Nie wiem czy ją przyczepić jako drugą, czy zostawić tylko tą zwykłą. Mój żółw nie ma w ogóle słońca i nie będzie miał, bo akwarium nie może stać w okolicach okna. Dlatego może uczepić mu tę UVA jako drugą, wyżej, jak myślicie?
Hecia

42d3e78f26a4b20d412==