PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwonolice



LordLuj
11-07-2012, 07:57
Witam!!
Mam dwa czerwonolice(długośc każdego karapaksu jakieś 7-9 cm), zamierzam im kupić nowe mieszkanko gdzieś o wymiarach 120/60/60 cm.
I tu sie rodzi pytanie: teraz mimo tego że żółwie mają filtr to woda szybko staje się taka troche żółtawa ale wszystko dobrze widać, jaki filtr musze zastosować w nowym mieszkanku żółwi żebym nie musiał tak często wymieniać wody(w nowym troche już będie tych litrów), a może kupic filtr denny???
I czy ten tzw. odmulacz czy też odkurzacz do akwarium spełniają swoje zadanie??

ademar
11-07-2012, 10:47
Sprzedam ci moja dorosla parke zolwi czerwnolicowych maja po ok 19 cm skaldaja juz jaja razem z filtrem aqa szut ze specjalnym wkladem ( taka siateczka) za jedyne 75 zl. co ty na to ?? ja wody u swoich nie zmienialem praktycznie wogule. jesli woda jest zoltawa lub zielonkawa to znaczy tylkoz e biologia w terrarium sie zawiazala i tak ma byc ( jesli jest przejzyszta jak szklo). to co chesz moje 2 zolwie plus filtr z wkladem za 75 zl ??

LordLuj
11-07-2012, 12:06
nie dzięki nie skorzystam, wystarczą mi w zupełności moje dwa!!!

r2d2
12-07-2012, 01:13
Kolor wody który opisujesz bierze się z moczu i kału jaki żółwie wydalają do wody. Możesz tego uniknąć stosując żwirek amonowy.
Co do filtra - polecam fluval 104 lub 204 Hagena - u mnie sprawdza się rewelacyjnie, możesz tam wrzucić oprócz gąbki filtrującej 3 inne wkłady.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania może będę mógł pomóc.
r2d2

LordLuj
12-07-2012, 02:29
mam jeszcze jedmno pytanie: czytałem gdzies że można do płytek filtra dennego podłączyć filtr przelewowy czy jakoś tak, czy jest to mozliwe i skuteczne??
A co ważne jak to zrobić??!!

Jojek
03-08-2012, 17:46
LordLuj napisał(a):

> mam jeszcze jedmno pytanie: czytałem gdzies że można do płytek
> filtra dennego podłączyć filtr przelewowy czy jakoś tak, czy
> jest to mozliwe i skuteczne??

Owszem.

> A co ważne jak to zrobić??!!

Do filtra dennego nie dodajesz głowicy napędzającej tylko do jego rury dołączasz rurę ssącą drugiego filtra. Nie ma gotowych przejściówek - musisz sam pokombinować. Na specjalne życzenie mogę sfotografować zestaw fitr denny - filtr zewnętrzny kaskadowy w akwarium z rybkami i podesłać.

Szpila
04-08-2012, 03:46
jak mozesz to podeslij mi rowniez (szoila-p@o2.pl)
lub wloz na forum

Jojek
07-08-2012, 13:57
Jojek napisał(a):

> przejściówek - musisz sam pokombinować. Na specjalne życzenie
> mogę sfotografować zestaw fitr denny - filtr zewnętrzny
> kaskadowy w akwarium z rybkami i podesłać.

Tak jak obiecałem... patrzcie załącznik

42d3e78f26a4b20d412==