PDA

Zobacz pełną wersję : Troszkę dużo je



Marinero
13-07-2012, 13:17
naczytałem się sporo na temat karmienia żółwi czerwonolicych, ale zdania są tak podzielone że właściwie nie wiem jak często mam karmić swojego który za każdym razem co mu sypne wszystko zjada.Karmie go na przemian mięskiem drobiowym, filetami z rybek, gamarusami, muchami no i gotową karmą, wszystko to dostaje raz dziennie-nie za dużo?Mam go od nie dawna , wielkość ma ok.7cm.na 7,5cm.a więc liczy sobie najprawdopodobnie kilka miesięcy.Więcej na jego temat nie wiem ponieważ dostałem go ze sklepu gratis ajego pierwsi właściciele niewiele przekazali.Proszę o odpowiedź, pozdrawiam Marinero.

Aleksander
13-07-2012, 13:56
Ja nie mam czerwonolicych, ale kolezanka ma wlasnie takiego rozmiaru czerwonolicego jak Ty. Bylam przy tym, jak pani weterynarz od gadow z zoo (nota bene wielokrotnie przez nas "sprawdzona") radzila, by dawac takiemy maluchowi codziennie i ile chce. Ale nie wiem do którego momentu zycia:) Ostatnio kolezanka byla z mala na wizycie i rozwoj przebiega prawidlowo, zolwiczka jest piekna, szczupla i zdrowa. I jeszcze pamietam, jak pani doktor mowila, ze takie maluchy czerwonolice karmi sie tylko pokarmem zwierzecym, dopiero potem do diety starszych zolwi wprowadza sie rosliny, najlepiej wodne. Tyle zapamietalam:)))
Natalia

Marinero
16-07-2012, 01:24
Bardzo dziękuje za te informacje, postaram się zastosować do twoich spostrzeżeń a przyszłość pokaże czy mój tuptuś będzie równie piękny, szczupły i zdrowy jak żółwik twojej koleżanki.Pozdrawiam Marinero.

42d3e78f26a4b20d412==