PDA

Zobacz pełną wersję : Wyspa z kafelek



MataManX
29-07-2012, 04:14
Siema jak uważacie fragmenty pociętych kafelek sie nadają na materiał do budowy wyspy dla żólwia czerwonolicego ?? kafelki nie są ostre ani pobrudzone zaprawą więc ja nie widze nic przeciwko a jakie jest wasze zdanie ??

Jędrek
30-07-2012, 12:41
Ja zbudowałem właśnie coś na kształt stolika z płytek klinkierowych + pochylnia. Zółw cały dzień się zastanawiał, czy wejść na to, w końcu wszedł, ale tylko do końca pochylni. A moja żona powiedziała, że konstrukcja jest brzydka i pewnie będę szukał czegoś innego, myślę o wizycie u kamieniarza tylko muszę zastrzec, żeby było bez napisów.

r2d2
03-08-2012, 03:48
Ja wyszedłem z założenia że wszystko co umieszam w akwaterarium jest zaczernięte z naturalnego środowiska. A więc wyspę ułożyłem z barzo dużych kamieni (moje akwarium to 100x45x45 - woda 20 cm) na których położyłem kolejne duże kamienie a na nich następne - pochylni ani innych cudów nie wymyślałem - przecież w naturalnym środowisku żółw nie ma ułatwień w postaci pochylni, poza tym żółwie bez problemu wchodzą na kamienie bespośrednio z wody. POszukaj kamieni wokół miejsca swego zamieszkania na 100% coś znajdziesz. Mnie w ukształtowaniu kamieni pomógł ojciec więc ich powierzchnia jest bardzo stabilna - zresztą jak żółw przesunie kamień ważący 10 kg.
Odnośnie wyspy z płytek - odradzam ze względu na różnego rodzaju chemiczne środki które dodawane są w celu zwiększenia twardości płytek w procesie wypalania - związki te na 100% w śladowych ilościach będą się dostawać do wody.
POdobnie rzecz ma się ze wszystkiego rodzaju kostkami brukowymi.
r2d2

42d3e78f26a4b20d412==