PDA

Zobacz pełną wersję : stepowa zniosła jajo



aleksandra
01-08-2012, 12:20
Witam
Moja zółwica stepowa którą mam 3 lata zniosła w niedziele jajo. jajeczko ma 4,5 cm .
jajko już umieściłam w inkubatorze , bo jest mała nadzieja ( nikła) ,ze jest zależone.
samica przebywa w terrarium z kolega tego samego gatunku i z 2 kolezankami.
Przez całe 2 ostatnie miesiące samiec był" aktywny" ale tylko w stosunku do tej samicy. Myśle ,ze będzie jeszcze znosić jaja bo cały czas kopie dołki.
trzymajcie kciuki
pozdrawiam
aleksandra

Aleksander
02-08-2012, 03:05
No, no, no, gratulacje:))) Jeśli cos sie z tego wykluje, to możesz byc pewna, że umrę z zazdrości:))) Nasze żółwie miłosci nie uprawiają. Samica jest większa od samca i on nie ma odwagi, aczkolwiek widać, że ochoty by mu nie brakowało:). Może za ładnych kilka lat, jak podrośnie do jej rozmiarów czegoś sie doczekamy
Pozdrawiam jajko i jego matkę
Natalia

Szukal
13-08-2012, 07:35
uważaj, bo jak będzie te dołki kopac przez kilka tygodni, to lepiej udaj się z nią na rentgena bo możliwe że będzie miała w sobie z 3 - 4 jajka które się zaklinowały.

aleksandra
13-08-2012, 09:59
w zeszłym tygodniu czyli tydzień po zniesienu pierwszego jaja zniosła drugie jajo.
teraz mam dwa .Te drugie jest większe bo ma 5 cm. Oba sa w inkubatorze.
trochę jeszcze drapie,ale czytałam że żólwie stepowe znoszą w dwóch ratach od 1-5 jaj.
mam nadzieje,ze nic jej sie nie zaklinowało..
A jaki jest link do twojej strony?
Ola

Szukal
13-08-2012, 10:20
http://w4w.ath.cx/zdjecia ( jest w profilu)

Szpila
13-08-2012, 10:24
a jak zrobilas inkubator??

aleksandra
13-08-2012, 10:40
z malej szklarenki ogrodniczej, włożyłam tam plastikowe naczynie z jajami które zakopałam do połowy w substracie do inkubacji jaj. W naczyniu plasikowym zrobilam jeszcze male otworki( dla lepszej wentylacji . Na dno szklarenki wlałam wode ,a od góry już były zrobione specjalne otwory przez które reguluje poziom wigotnosci . mam tam termolegurator,termometr . A wszysko stoi na macie grzewczej też własnej roboty. Temperatura utrzymuje się w granicach 28-29 stopni.
Wigotność b. wysoka , jaja jak na razie nie pleśnieja i mają sie dobrze
pozdr
Ola

Szpila
13-08-2012, 11:20
mam duzo pytan- jak zrobilas mate grzewcza???

aleksandra
14-08-2012, 06:37
Napisz do mnie na priv.
alexandrea@poczta.neostrada.pl

42d3e78f26a4b20d412==