PDA

Zobacz pełną wersję : witaminy a żółw czerwonolicy



zbynie
02-08-2012, 07:11
Witam wszystkich
Od niedawna mam żółwika czerwonolicego( ma około 2 miesięcy) i nie wiem w jaki sposób podawać mu witaminy bo pałeczek ani gotowych granulatów nie chce jeść.
Proszę o wasze sugestie.

marix
02-08-2012, 07:23
Nie przejmuj sie. Przez pierwsze ndi moze byc zestresowany, szczegolnie gdy jest samotny.
Moje 3 sa niewiele starsze, paleczki jedza wyjatkowo (wlasciwie wcale).
Chetnie jedza swieze mieso ryb i kurczakow. Z jarskich pokarmow chca tylko kwiaty mleczu i ldelikatne liscie kapusty pekinskiej. Nie dawaj im miesa ssaków ( w naturze go raczej nie znaja). Przepadaja za muchami i pasikonikami, i w ogole za wszystkim, co lata, a dzieciom uda sie dla nich upolowac (nalepiej na zywo, zolw wodny to w koncu ostry drapieznik).

LordLuj
02-08-2012, 09:51
Co do żarcia to sie nie zgadzam z tym żeby żółwiom dawać mięcho drobiu!!
Gdzie bym nie był w sklepie zoologicznym to mówili że drobiu sie żółwiom nie podaje bo go kiepsko trawią, informacje te znalazły potwierdzenie u znajomego który pracuje w zoo jak i w różnych artykułach!! żólwiki z czasem sie przyzwyczają do pałeczek i beda je jeść jak głupie;)
Co do witaminek to kup witaminki: http://www.discus.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=54_65&products_id=786
stosowanie:
Co 2-3 dni przełóż żółwiki do jakiegoś małego pojemniczka do którego należy nalac wody ale nie dużo, woda powinna być troche cieplejsza niż mają w akwa,
Na każde 250ml wody wlać 2-3 krople i zostawić tak żółwiki na jakieś 2-3 godzinki!!
Pozdrawiam!!

Jędrek
02-08-2012, 14:20
Ja mam Turtle Vit firmy Beaphar. Według instukcji należy dodawać 2-3 krople do wody dziennie. Może to wypija, a może coś się przesączy przez skórę?

zbynie
03-08-2012, 00:10
Serdeczne dzięki za podpowiedzi. Wyskoczę dziś do sklepu i nabędę mojej skorupce jeden z tych preparatów.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==