PDA

Zobacz pełną wersję : mały żółwiak



xol
06-08-2012, 06:18
Jak szybko rosną żółwiaki chińskie? Chodzi o to, że gdybym na przykład kupiła małego żółwiaka (tak około 5 cm), jakie akwarium mu sprawić? Od razu takie jak dla dorosłego, czy małe? Jak szybko z niego wyrośnie?
I jeszcze jedno: ktoś ma pomysł, jak dostosować fitr do wielkości akwarium? Bo podejrzewam, że powinien być mocniejszy niż dla rybek.

mzimin
07-08-2012, 04:49
Tak sie sklada ze jestem w posiadaniu zolwiaka od ponad roku i gadzina bardzo szybko rosnie. Z informacji jakie uzyskalem na forum wynikalo ze do pelnego rozmiaru czyli ok. 30cm rosnie w granicach do 5 lat. Zalezy to oczywiscie od wielkosci akwarium i ilosci podawanego pozywienia.
Jesli chodzi o mnie to na poczatku mialem akwa o pojemnosci 30l ale aktualnie zaopatrzylem sie w akwa o wymiarach 80X35X35 i chyba bedzie juz wystarczajace dla doroslego.
Pamietaj nie trzymaj dwoch zolwiakow w jednym akwarium bo ktoregos dnia jednego nie bedzie.
Co do filtra to mam dosyc mocny filtr AQUA cos tam ale parametry i doklana nazwe musze spawdzic.
Moj zolwiak ma aktualnie jakies 8 cm
Jezeli masz jeszcze jakies pytania to sluze pomoca

mzimin
08-08-2012, 02:27
Jeszcze raz ja. Sprawdzilem filtr nazywa sie DUETTO model DJ 50 na moje akwa wystarczy ale mozna zastosowac i mocniejszy byle nie mial wiru w akwa.

xol
08-08-2012, 03:02
Dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze parę wątpliwości. Czy żółwiak potrzebuje świetlówki uv (podejrzewam, że tak)? No i czy ma się palić 12 godzin jak u innych gadów? Poza tym zastanawiam się jak rozwiązać problem ogrzewania, ktoś na forum pisał ze najlepiej zrezygnować z grzałki i założyć promiennik który ogrzewa i powietrze, i wodę... Będę musiała sprawdzić eksperymentalnie jak to działa zanim jeszcze kupię żółwiaka - jak uzyskać właściwą temperaturę. Zastanawiam się, czy sam promiennik wystarczy...

Jędrek
08-08-2012, 12:16
Myślę, że grzałka jest potrzebna. Promiennik chyba trzeba wyłączyć na noc, a temperatura jakaś powinna pozostać. Oprócz tego trudno byłoby ustawić wszystko, żeby mieć właściwą temperaturę wszędzie. Jeżeli założysz termostat w wodzie to temperatura powietrza będzie poza kontrolą i odwrotnie. Grzałka z wbudowanym termostatem jest najprostszym rozwiązaniem + żarówka. Na grzałkę można kupć osłony, żeby zwierzak jej nie pogryzł.
Zdanię zmienię, jeśli ktoś opisze specjalne promienniki do terra. Te domowe na pewno mają za dużą moc.

mzimin
09-08-2012, 06:07
Grzalka musi byc dla utrzymania temeratury wody nie zapominaj ze w naturze mieszka on w troche cieplejszym od naszego klimacie. Swieltowka z promieniami UV jak najbardziej wskazana i 12 godzin wystarczy. Zreszta w dziale opisy gatunkow jest bardzo dobry opis gadziny.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==