PDA

Zobacz pełną wersję : Są i takie rady



Jędrek
14-08-2012, 13:11
Szukam sobie czegoś więcej o żółwiach.
Znalazłem między innymi taki opis hodowli:
http://foroom.neurovirgin.com/forum/pokaz.php?id_tematu=178191&id_forum=2290
A my tu różnicujemy pokarmy, dyskutujemy o filtrach itp.
Swoją drogą ciekawe, jakby się gość czuł, gdyby go przez 2 lata karmić czipsami lub owsianką.
PYTANIE inne. CZy ktoś zna miejsce w necie lub książkę gdzie opisano np. po czym żółw rozpoznaje swoje terytorium (terra), ile może wytrzymać pod wodą (nie chcę sprawdzać;-)) i inne dane, niekonieczne w hodowli lecz ciekawe.

marix
15-08-2012, 07:34
Faktycznie - rada, horror. Pierwszey raz zyczliwie mysle o tym kretynskim obowiazku rejestrowania w starostwach zwierza egzotycznych, m.in. zolwi. Gdyby tego przestrezgac, to zwierzeta nie trafialy by do takich debili...

Jędrek
18-08-2012, 13:22
Trafiałyby. Nikt nie będzie egzaminował ani pyta ł o warunki.

Hecia
21-08-2012, 02:30
Ja ostatnio wyczytałam w mądrej książce o hodowli żółwi (nie pamiętem autorów, książkę mam w domu), że wodę należy zmieniać żółwiowi po każdym karmieniu, a filtrów stosować nie należy, bo one "stwarzają mylne wrażenie, że woda jest czysta, a tak naprawdę to szkodliwe związki amoniaku się tworzą i żółwia zatruwają" (jakoś tak to brzmiało). O bakteriach ani słowa...

Hećka

Jędrek
21-08-2012, 12:29
Prawdę mówiąc też tak robiłem. Zmiana wody i mycie całości zajmowały pół godziny. Oczywiście bakterie nie miały szans. Czytałem też o akwa z odpływem i kranem nad nim. Tam wymiana wody to nie problem i myślę, że w takich warunkach (nie licząc rachunku za wodę) to niezłe rozwiązanie.

JakubikF
21-08-2012, 13:42
Ehemmm ale nie prostrze założyć sobie malutką hodowlę ..... bakterii nitryfikacyjnych w takim niekiedy troche większym niż niewielkim pudełku zwanym zwyczajowo filtrem ;D?

Hecia
21-08-2012, 14:37
Dokładnie, ja też już to wiem, dzieki temu forum, ale ile jest ludzi, którzy zaczynają hodować żółwie i męczą się z prawie codzienną wymianą wody, bo jakieś niedouczone "specjalistki" popełniły kretyńską książkę?

Hećka

Jędrek
22-08-2012, 14:48
Owszem, lepiej mieć filtr działający, ale należy wiedzieć co zrobić, zeby działał. Teraz wodę mam przejrzystą lecz lekko zielonkawą. Myślę i myślę, co to jest. Może filtr za mały, a może z keramzytu cosik się wypłukuje?.

42d3e78f26a4b20d412==