PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odchudzić żółwia??



Rumianek
15-08-2012, 11:56
Moja żółwica(ma 3 m-ce) jest za gruba. Obejrzałam ja dziś dokładnie i stwirdziłam że jej za przeproszeniem tyłek i miejsca skąd wychodzą łapy wyciskają się z pancerza.Wygląda tak jakby jej pancerz byl za maly(boje że się udusi). Mam też drugiego żółwia w tym wieku i u niego nie widać czegoś takiego. Fakt, że ta mała zżera nawet porcje przeznaczone dla tego drugiego żółwia,ale karmię je tak jak trzeba w tym wieku-rano i wieczorem i wcale nie dostaja za dużo. Co myślicie zatem o cotygodniowych głodówkach,tak aby nic nie dostawaly jeść przez dobę lub dwie? Czy to jej przypadkiem nie zaszkodzi bardziej niż gruby tyłek?

Aleksander
15-08-2012, 12:14
Nie wiem, jaki to żółwik, czy lądowy, np. stepowy czy czerwonolicy, ale wnioskuję, że chyba czerwonolicy, bo trudno o trzymiesięczne stepowce w Polsce. Małe czerwonolice wyglądają czasem tak, przez to, że rosną, że sa za małe do swojej skorupki. Zanim podejmiesz decyzję o odchudzaniu żółwia, skonsultuj się najpierw z weterynarzem, czy rzeczywiście jest to konieczne. Kiedyś tez wydawało mi się, że mój żółw (stepowy) jest za gruby a okazało się, ze jest wręcz przeciwnie. Był sztucznie "nadmuchany" z braku witamin.

Pozdrawiam

Natalia

Jojek
15-08-2012, 12:23
Nie piszesz jakie masz żółwie? Głodówka nie zaszkodzi. Przypilnuj aby każdy żółw zjadał tylko swoją porcję (może należy je zmniejszyć). Zjadanie przez żółwie zbyt dużych ilości pokarmu powoduje otłuszczenie tkanki i zbyt szybki wzrost, który prowadzi do krzywicy.

poczta
15-08-2012, 14:21
A po czym tak właściwie można poznać czy żółw czerwonolicy jest za gruby? Mam ten sam problem co rumianek to znaczy moje żółwie (jeden ma 15cm a drugi 11cm) mają za dużo ciałka obok łapek

42d3e78f26a4b20d412==