PDA

Zobacz pełną wersję : Polska flora dla stepowego



Marian
20-08-2012, 07:33
Dzięki (zdaje mi się) Natalii, przedstawiam Wam spis roślin polnych, łąkowych które żółwie moga jeść. Spis ten znajduje się na niemieckiej stronie www.schroete.de/futterpf/index.shtml Taką stronę podała mi Natalia lub Aleksander (nie wiem dokładnie). Są tam nazwy roślin po łacinie i po polsku. W miarę swoich możliwości przetłumaczyłam 95% tych roślin i załączam je do wiadomości. Mogą tam być niestety błędy, więc jestem przygotowana na krytykę. Na tej niemieckiej liście było kilka roślin trujących i bardzo mnie to zdziwiło, więc ich nie umieściłam na te "naszej" polskiej. Do kilku roślin było tez dodanych kilka słów po niemiecku a ja niestey niemieckiego nie znam!!! Możecie to sprawdzić i uzupełnić listę. Rośliny możecie zobaczyc na tej stronie albo po prosty kupcie sobie jakąś małą książeczkę i ruszajcie na łono natury w poszukiwaniu roślin dla swoich skorupek!!!! Ja uwielbiam takie zajęcia!

Aleksander
20-08-2012, 07:43
No to dobrze, że to zrobiłaś, bo ja właśnie wczoraj zaczęłam te same zabiegi, ale się poddałam z racji braku kwalifikacji:)))) Postaram się znaleźc nazwy tych roślinek bez oznaczeń łacińskich, bo mam dość potężny słownik, a aż tak dobrze niestety niemieckiego nie znam, by rozszyfrować je sama:) Przy niektórych trujących roślinach była wzmianka, by nie podawać ich w dużych ilościach, więc nie rozumiem po co w ogóle były wymieniane, skoro jest tyle innych bezpiecznych. Czy o tej porze roku można niektóre z nich jeszcze znależć?
Poza tym dobrze by było, gdyby ktoś znający się na roslinach jadalnych dla żółwi zweryfikował tę naszą listę. Wiadomo, na stronie mogły bc jakieś błędy. Może doktor Robert:)?

Pozdrawiam

Natalia

PS Nasze posty oznaczane są nikiem Aleksander, bo tak jakoś wyszło, ale jest nas dwójka i pod swoimi zawsze się podpisuję:)

42d3e78f26a4b20d412==