PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwonolicy na Allegro - stan...



Jojek
26-08-2012, 14:37
No właśnie zobaczcie i oceńcie sami...
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=16604077
Według mnie on ma krzywicę. Pewnie na skutek przekarmiania i niedoboru UVB. I opuchnięte powieki - niedobór witaminy A w pożywieniu albo brudna woda.
Może wypowie się ktoś lepiej obeznany z ocenianiem kondycji żółwii?

Hecia
27-08-2012, 02:53
Dlaczego krzywicę? W sensie, po czym to poznajesz? Jeśli chodzi o oczy, to może mrugnął w chwili robienia zdjęcia?
Hećka

aleksandra
27-08-2012, 03:42
mam co prawda żółwie lądowe, ale ta czerwonolica wydaje mi się zupełnie zdrowa, skorupę ma piekną, wybarwiona i gladką.Co do oczu to trudno powiedziec.Ale na pewno nie ma krzywicy.
aleksandra

r2d2
27-08-2012, 04:08
Ja też nie zauważyłem zmian krzywicznych - zresztą ciężko je zauważyć z tego ujęcia.
Może faktycznie karapaks jest trochę odkształcony (tuż nad głową) - być może to zbyt intensywny wzrost z powodu przekarmienia - ale na tej podstawie nie można wysuwać wniosku że żółw jest w złej kondycji.
Oczy - zależy w jakich warunkach było robione zdjęcię - być może obszar był zbyt mocno oświetlony - stąd "zmrużenie" oka.
Według mnie żółw jest zdrowy.

r2d2

Jojek
27-08-2012, 09:08
r2d2 napisał(a):

> Ja też nie zauważyłem zmian krzywicznych - zresztą ciężko je
> zauważyć z tego ujęcia.

Rząd płytek tuż nad głową wygląda jak pikowana kurtka a powinien być gładki,
poza tym widzę wyraźne wgłębienie dalej nad głową.

> Może faktycznie karapaks jest trochę odkształcony (tuż nad
> głową) - być może to zbyt intensywny wzrost z powodu
> przekarmienia - ale na tej podstawie nie można wysuwać wniosku
> że żółw jest w złej kondycji.

Nie myl kondycji z krzywicą.
W tej chwili może jest dobrze karmiony ale krzywica jest nieodwacalna można ją zminimalizować tylko trochę. O czym innym mogą świadczyć zmiany układu pancerza?

> Oczy - zależy w jakich warunkach było robione zdjęcię - być
> może obszar był zbyt mocno oświetlony - stąd "zmrużenie" oka.
> Według mnie żółw jest zdrowy.

Być może to wina zdjęcia. Nie chodzi mi dokładnie o samą powiekę bo widzę że jest przymknięta ile o grubość oprawy oka, która wydaje mi się za duża.

Nie wiem na sto procent czy zauważone przeze mnie zmiany dobrze interpretuję. Po prostu pytam czy jest tu ktoś kto wie na pewno.

Aleksandro. Skorupa żówia wodnego powinna być gładka jak chełm żółnierza tyle że z widocznymi lekko łączeniami jak między kafelkami. Jeżeli są wyraźne wzgórki to pancerz jest zdeformowany.

Poza tym dziękuję za podanie moich słów w wątpliwość, mam nadzieję że wszyscy razem dojdziemy do właściwej oceny. Obym ja się mylił.

r2d2
27-08-2012, 09:42
Faktycznie może i masz rację! Trzeba by go obejrzeć w innych ujęciach.
r2d2

robert.g
02-10-2012, 07:26
Witam
mi sie wydaje ze jest zdrowy

42d3e78f26a4b20d412==