PDA

Zobacz pełną wersję : niewiem



Macik
28-08-2012, 01:25
niewiem co musze miec do akwa terra dla żółwia

1)filtr ma byc???
2)pompka ma byc ???
3) grzałka ma byc ????
4) woda do żółwia prosto z kranu czy przegotowana??

Radek. P.
28-08-2012, 01:45
1)Filtrpowinien być, chyba, że chcesz ręcznie wymieniać wodę. Żółwie baaaaaaardzo brudzą.

2)Pompka jest niepotrzebna.żółwie oddyćhają powietrzem atmosferycznym. Tylko podczas snu oddychają wodą, ale jeśli w nocy skończy im się tlen w wodzie, to się poprostu obudzą i zaczną oddychać powietrzem.

3)Grzałka musi być, chyba, że masz w domu temperaturę 25 stopni C.

4) Odstana. Nalewasz wodę z kranu do odkrytego wiadra lub garnka i następnego dnia sie nadaje do żółwi.

Macik
28-08-2012, 03:46
a do akwarium 32x32x20 jake potrzebował bym grzałke?? jakiej mocy

Aleksander
28-08-2012, 05:35
Wiesz co, moim zdaniem jakieś malutkie to akwarium...Jesli myslisz o czerwonolicym, to one bardzo szybko rosną, weź to pod uwagę! Lepiej od razu kup cos większego. Zwierzak będzie sie męczył w takim pudełku!

Pozdrawiam, Natalia

Macik
28-08-2012, 05:42
niekupuje czerwonolicego aha i ja wiem ze bede musiał wymienic akwa ale przez miesciac bede miał w tym a moje pytanie niebyło takie: czy takie akwarium wystarczy mi do żółwia tylko brzmiało tak jakiej mocy musze miec grzałke do takiego akwarium a iwec jakiej mocy musze miec czy 10W niebedze zamocna na akwarium 32x32x20

Aleksander
28-08-2012, 06:03
Spokojnie, to była tylko uwaga. Przecież po to tu jesteśmy! Nic złego nie miałam na mysli:)))))) Sorki wielkie, jeśli Cie uraziłam!
Natalia

dr Robert
28-08-2012, 06:22
Nie bardzo wiadomo jakich udzielić odpowiedzi. Warunki hodowli zależą od gatunku żółwia.

Jędrek
29-08-2012, 10:27
Myślę, że grzałkę możesz kupić od razu do większego akwarium, (o ile się zmieści) będzie dłużej odpoczywała niż grzała, ale JEŚLI JEST WYPOSAŻONA W TERMOSTAT (a innych nie polecam, oczywiście może być termostat oddzielnie), nie przegrzeje wody.
Filtr powinien być duży, małe nie radzą sobie z oczyszczaniem. Przy małym akwarium codzienna wymiana wody może być łatwiejsza i tańsza niż filtr.
Jeżeli jest filtr, to dobrze jest jeśli jest jakieś dotlenianie wody, bakterie lubią dobrze natlenioną. Dodatkowo, jeśli powierzchnia wody jest spokojna, tworzy się na niej warstewka czegoś.. Myślę, że z natlenianiem poradzi sobie mała kaskada lub wylot z węża ponad powierzchnią.

Fivkaaa
05-09-2012, 09:24
Właśnie, co to jest to coś co się tworzy na wodzie(Takie jakieś oślizgłe?Czy żółwie mają śluz?Bo zauważyłamn że jak wyjmuję kamienie z wody do czyszczenia to są oślizgłe, żółwie zresztą też, dlatego muszę im oczyszczać skorupę przy okazji zmieniania wody)Jak z tym walczyć?

Jaki filtr(Jakiej firmy?) proponujecie do akwaterrarium dla żółwi czerwonolicych?Mam zamiar sobie kupić filtr, tylko nie wiem w przypadku filtra co ile trzeba będzie wymieniać wodę żółwiom(Filtr napewno nie poradzi sobie ze wszystkimi brudami, zresztą filtr chyba raczej nie oczyszcza wody z bakterii?Mylę się?)

Aha i jeszcze jednbo, jakie rośliny proponujecie dla żółwi ? Mam moczarki kanadyjskie, ale chcę urozmaicić akwa w jakieś inne roślinki, oczywiście nie szkodliwe dla żółwii ani rybek( Razem z żółwiami choduję gupiki na pokarm dla moich skorupek)

Radek. P.
05-09-2012, 09:47
Żółwie zjedzą te moczarki jak podrosną. Możesz też dać nużańca olbrzymiego, ale też zjedzą. wogóle to zjedzą wszystko co się da.

Mi się wydaje, że żółwie nie mają rzadnego śluzu, a to oślizgłe, to moga być bakterie.

Jędrek
05-09-2012, 12:49
Filtr nie oczyszcza wody z bakterii, to bakterie w filtrze oczyszczają wodę z produktów rozpadu produktów przemiany materii. (dokładniej to przeczytaj w serwisie akwarystycznym, tam to dobrze opisano).
Filtr radzę kupować duży. Nie wiem czy się szarpniesz na kubełkowy. Żółwie są większe niż rybki i filtr dobrany do pojemności akwarium może nie wystarczyć.
Ja zbudowałem własny filtr w wazoniku (keramzyt omywany wodą z pompki, wszystko przykryte kamieniem tworzącym wyspę. Woda napowietrzana nieco po drodze). Niestety działa tak sobie, nie wiem dlaczego;(. Ale jak wymieniam połowę wody co tydzień (dowiedziałem się kiedy woda jest chlorowana) to oślizgłość się zmniejszyła.

42d3e78f26a4b20d412==