PDA

Zobacz pełną wersję : żółw w szkole



kojek
03-09-2012, 08:53
elo!!Słuchajcie mam dośc duży problem!!Właśnie zostałem mianowany opiekunem żółwia czerwonolicego w szkole po moich błaganiach bo żółw był w kiepskim stanie i wciąż jest lecz już troche lepiej!!Ma całą skorupe pokrutą glonem jak to osunąć??próbowalem szorować szczotka taką miękką ale niedało rady no może troszke!!Po drugie jak podwać tem żółwiowi wapno i inne witaminy?krzywicy jeszcze niema ani żadnych objawów!!Siedział bez ogrzewania teraz skombinowałem grzałke i mu zamontuje w rurce pcv!!Oświetlenia niestety stałego niebędzie mógł mieć spróbuje załatwić żeby chociasz przez pare godzin dziennie!!Dokarmiałem go świerszczami bardzo mu smakują,dostawał suszoną wołowine (nie odemnie) czy to dobry pokarm?Dostaje jeszcze dafnie suszone no i dzisiaj przyniosłem mu pokarm podstawowy jakis tam granulat!!Czy mozna mu dawać gupiki żywe i mączniaki??I w jakich ilościach teraz zaczne mu dawać owoce i rośline pozdro pa prosze o odp!!

Jojek
03-09-2012, 14:32
kojek napisał(a):

> troche lepiej!!Ma całą skorupe pokrutą glonem jak to
> osunąć??próbowalem szorować szczotka taką miękką ale niedało
> rady no może troszke!!Po drugie jak podwać tem żółwiowi wapno i
Spróbuj znowu. Czy ma wyspę, na której mógłby się osuszyć i wygrzać?

> inne witaminy?krzywicy jeszcze niema ani żadnych
> objawów!!Siedział bez ogrzewania teraz skombinowałem grzałke i
> mu zamontuje w rurce pcv!!Oświetlenia niestety stałego
> niebędzie mógł mieć spróbuje załatwić żeby chociasz przez pare
Musi! Musi mieć choć żarówkę 40 lustrzankę tak ustawioną aby ogrzewała wyspę, na którą powinien móc łatwo wyjśc i się wygrzewać. Do tego potrzebna będzie świetlówka UVB. Poczytaj starsze posty na ten temat.

> godzin dziennie!!Dokarmiałem go świerszczami bardzo mu
> smakują,dostawał suszoną wołowine (nie odemnie) czy to dobry
> pokarm?Dostaje jeszcze dafnie suszone no i dzisiaj przyniosłem
> mu pokarm podstawowy jakis tam granulat!!Czy mozna mu dawać
> gupiki żywe i mączniaki??I w jakich ilościach teraz zaczne mu
> dawać owoce i rośline pozdro pa prosze o odp!!

Wszelakie rośliny i rybki akwariowe bardzo wskazane (w tym gupiki). Za 5 zł można dostać takiego żółwika który wrzucasz do wody i powoli się rozpuszcza. Co do mączniaka to nie wiem - ja nie daję. Daję za to ślimaki świderki i zatoczki. (też z akwarium). Można również dać rosówkę. Sałaty albo w ogóle nie dawać albo bardzo rzadko.

Łukasz
01-10-2012, 12:03
Nie dawaj zółwiowi świerszczy ani mączniaków. Możesz od czasu do czasu dać
noworodka mysie go albo dorosłą mysz ( napewno zje ). Nie podawaj mu wogóle
sałaty bo tam są chemikalia. Możesz mu dać skorupki z jajek zamiast wapna.

Pozdrawiam

Jędrek
01-10-2012, 16:05
Hm. Częściej czytałem, żeby ssaków nie dawać, za to bezkręgowce. Myślę, że sucha karma w rozsądnych ilościach daje niezłe proporcje składników. Wszystkie rośliny jakie teraz można kupić zawierają tyle samo chemii (raczej niedużo, nie przesadzajmy)

42d3e78f26a4b20d412==