PDA

Zobacz pełną wersję : Bąbelek na "skorupie"



michal_kow
26-09-2012, 17:15
mam żółwiak i dzis zauważyłem że ma dziwny bąbelek na pancerzu (wygląda tak jakby sie opażył - taki bąbelek z woda) wie ktos co to i czym może być spowodowane ??

mzimin
27-09-2012, 02:36
Szczerze powiem to nie wiem co to moze byc. Zapytaj sie Pana Jacka Zajaczkowskiego albo idz do weta. Ale czym moze sie opazyc w akwarium? Chyba nie oswietleniem.

michal_kow
27-09-2012, 04:03
no własnie nie wiem cym mógłby sie opazyc ale tak to wyglada :(

marix
28-09-2012, 01:33
Zbyt mocnym oswietleniem zolw moze sie opazyc! Czytalem o tym we wczesniejszych postach.

mzimin
28-09-2012, 02:50
No na pewno ale nie podejrzewam aby oswietlenie w tym akwa dotykalo bezposrednio wody albo bylo tak blisko zeby zwierz mogl sie oparzyc, poza tym to zolw wodny wiec gro czasu spedza w wodzie. I tak jak mowilem najlepiej poradzic sie weta.

michal_kow
28-09-2012, 02:58
chyba jednak (co mnie troche dziwi to jest wina grzalki. Wczoraj cały dzien obserwowałem mojego stworka i zauwazyłem że on śpi pod grzałkąi po pewnym czasie jak zaczął pływac po akwarium okazało sie że pojawił sie drugi bąbelek. Dla pewnosci na con wyłaczylem grzałke i jak wróce z uczelni to sprawdze czy znowu mu sie cos pojawilo (temperaturke bedzie miał akurat bo postawiłem go na kaloryferem).

r2d2
28-09-2012, 03:04
Jeśli pod łuskami pojawiają się "bąbelki" najprawdopodobniej twój żółw będzie zrzucał łuski - wierzchnia warstwa zrogowaciała i dostała się pod nią woda stąd wygląda to jak bąbel. Jeśli twój żółw dodatkowo ociera te łuski o np. kamienie to myślę że nie ma się czym martwić.

r2d2

mzimin
28-09-2012, 03:44
Tak tez moze byc bo nie wierze zeby sie to bylo od grzalki chyba ze takiej do gotowania wody

MataManX
28-09-2012, 09:57
nie wiem jak dla mnie żówiak nie ma łusek jak " klasyczny źółw jego skóra na pancerzu może się rozrastać tak jak on cały więc to chyba odpada

mzimin23
28-09-2012, 11:17
Witam jescze raz to ja przedtem mzimin i ja wlasnie nie wiem czy chodzi o zolwiaka czy o normalnego zolwia typu czerwonolicy bo jesli to zolwiak to nie ma z czego gubic lusek i naprawde jeszcze raz uwazam ze oparzenie od grzalki to bzdura i raczej nie mozliwe.

michal_kow
28-09-2012, 13:53
Łuski odpadają bo chodzi o żółwiakaale przynajmiej wiem że to opażenie rozmawiałem z weterynarzem ( i pokazałem mu zdjecia). Pozostaje pytanie od czego opażenie bo oświetlenie odpada a co dziwne jedymym w miare sensownym wytłumaczeniem jest grzałka. Naszczęscie wygląda to już dobrze (pod spodem jest zdrowa skóra ale troszke ciemniejsza). Dziękuje za odzew. Jeżeli ktos ma jakies przydatne rady co do hodowania żółwiaka to byłbym bardzo wdzięczy (to co bylo w literaturze znam juz prawie na pamięć wiec zalezy mi na opiniach ludzi który takowe stwory mają).

Pozdrawiam,
Michał Kowalski

mzimin23
29-09-2012, 03:47
Jak cos bedziesz konkretnego potrzebowal to zawsze pomoge wiec sie pytaj juz troche ze swoim potworem przezylem takze jakies doswiadczenie mam. Moze i nie za duze ale zawsz

Hans
01-10-2012, 01:18
Michał, to twój żółwiak wychodzi na powierzchnię?
Mój wystawia tylko głowę:(

michal_kow
09-10-2012, 12:21
mój to wogule dziwny jest na suchy ląd nie wychodzi uwielbia siedzieć na głębokiej wodzie (tak 13cm- żółwiak ma 5 cm) i nie chce jeść nic innego nić mrożona ochotka :/ tzn dziś chyba z nerw zjadl rybke która pływała w akwarium juz kilka dni (sliczny neonek czarny :D) zna ktos jakieś sposoby zeby urozmaicic mu diete bez głodzenia go ?? bo ja juz nie moge patrzeć na tą ochotke :D.

Pozdrawiam,
Michał Kowalski

mzimin
10-10-2012, 06:24
Ja mu daje jeszcze gotowane jajko, pomidory, owoce jak sa jest bardzo cwany winogrona sam obiera ze skory. Surowe rybki tez mozna no i czasami rybkom podjada suchy pokarm. Wydaje mi sie ze musisz porbowac rozne pokarmy.
A i najwazniejsze - idz do sklepu wedkarskiego i kup robaki zobaczysz jak bedzie je wciagal zupelnie jak makaron

michal_kow
10-10-2012, 09:25
czerwone ? a własnie slyszałem że można im dawać białe czy to prawda ?? bo cos mi sie ten pomysł nie podoba. Mzimin a Twój żółwiak wychodzi na suchy ląd ?? bo moja franca jak nie ma wody choć do połowy kaparaksu to nie wyjdzie :/.

Pozdrawiam,
Michał Kowalski

michal_kow
10-10-2012, 10:40
a co ze ślimakami ?? jedza je ?? i jakie bo jakoś sobie nie wyobrazam żeby żólwiak pogryzł twardego slimaka :D

mzimin
11-10-2012, 02:40
Bialych nie wolno dawac kiedys czytalem o tym na tym forum, na lad to mu sie chyba raz czy dwa zdazylo i to bylo swieto teraz jakos do tego mu sie nie pali. Slimaki tez mozna dawac ze skorupa sobie poradzi no oczywiscie jak jakiegos duzego slimaka dasz to pewnie go nie zje. Duzo teras sie pisalo o slimakach otoczakach podobno je bardzo lubia jesc. Ja osobiscie jescze mu nie dawalem.

42d3e78f26a4b20d412==