PDA

Zobacz pełną wersję : czy to prawda ??????????



adriaqx
14-10-2012, 03:24
czy to prawda że jak żółwia czerwonolicego trzyma się w małym akwa to on nie urośnie,dostosowuje się do rozmiarów mieszkania ??????

MataManX
14-10-2012, 04:06
nie prawda one rosną bardzo szybko i nawet w złych warunkach jeśli przezyją osiągają maxymalne rozmiary po dłuższym czasie tylko że w złych warunkach poprostu będą rosły troche wolniej

adriaqx
14-10-2012, 04:24
dzięki za odpowiedż

.......czyli baba w zoologiku kłamała ............

Aleksander
14-10-2012, 05:21
To dośc częsta praktyka. Niektórzy zrobią wszystko by cos sprzedać...Szkoda potem biednych żółwi. Tu masz pełno doświadczonych hodowców czerwonolicych, którzy wiedzą wiecej niż wszystkie baby z zoologicznych razem wzięte;)))))

Natalia

MataManX
14-10-2012, 06:43
jakby te baby chociaż troche prawdy czasem powiedziały to by milo było rzynajmniej by tyle zwierząt nie cierpialo

Hecia
15-10-2012, 01:18
FACECI Z ZOOLOGIKA TEŻ KŁAMIĄ... Mnie wcisnęli żarówkę za 21 pln twierdząć, że wszystkie potrzebne promieniowanie emituje, a tak naprawdę, to tylko UVA było. Mój żółw jej nie lubi i woli zwykłą punktową, pod którą chętnie się wygrzewa. Jak tamta była wkręcona, w ogóle nie wychodził z wody!

Aleksander
15-10-2012, 01:29
Jasne, że facetów też miałam na myśli:)))

Natalia

poczta
16-10-2012, 14:04
witam
nie zgodzę się z tezą MataManxa że żółwie jak mają za mało miejsca to wolniej rosną ale w końcu dochodzą do maksymalnych rozmiarów, jest to totalna bzdura to zależy od tak wielu żeczy jak duże będą że akuarat wielkość pomieszczenia w którym żyją jest tylko jedną ze składowych (mniej ważnych) a tak na marginesie jakoś sobie nie mogę wyobrazić akwarium 30x30cm i żółwia o długości powiedzmy 15 cm

MataManX
16-10-2012, 15:27
Czym poprzesz swoje twierdzenie nigdy nie widziałem skarłowaciałego żółwia jeśli będziesz go dobrze odżywiać to będzie rósł ok a co do wymiarów 30x30 to mówimy o terrarium a nie obozie koncentracyjnym dla gadów

marix
17-10-2012, 10:12
Hi, hi... Oczywiscie, ze zolw w mikroskopijnym akwa nie urosnie. Tak samo jak mala krowka, trzymana w skrzynce na buty, rowniez na zawsze pozostanie malutka...
Tylko ze kipnie...

PS Sprzedawcy wychodza z zalozenia, ze najwazniejsze to sprzedac. A co z tego ze zdechnie za 2 czy 3 miesiace? Komu sie chce wyklocac ze sklepem?

MataManX
17-10-2012, 15:41
dokładnie do skarłowacenia nie dochodzi bo te które są słabe i potencjalnie mogły by być karłami nie dożywają skarłowacenia a te które są silne rozwijają się normalnie

poczta
17-10-2012, 16:20
Jak napisałem wielkość terrarium jest jedną ze składowych, nie wiem na ile decydujących (choć podejżewam że determinuje wilkość żółwia w dość znacznym stopniu)ale dam ci przykład mam żółwia czerwonolicego, dostałem go od kumpla ma ok. 8 lat trzymany był w małym akwarium ale odrzywiany był dobrze(przede wszystkim bioreptem(takie pałeczki dla żółwi)) a ma tylko 15cm długości więc ewidentnie do dużych nie należy a raczej znacząco już nie podrośnie.
Poza tym jeśli żółw dostaje tylko żarcie a nie ma gdzie tego spalić bo poprostu nie ma ruchu to strasznie się spasie, zanikną mu mięśnie w dość znacznym stopniu a to wszystko choć nie znam się na biologi, zoologii i itp. to na zdrowy rozsądek biorąc ma chyba wpływ na wielkość osobnika

marix
18-10-2012, 03:34
Zgodnie z tabelemi przyrostu 15 cm karapaksu to dla 8-letniego czerwonolicego samca po prostu NORMA! Sporo wieksze sa samice.
A zapasienie i brakk ruchu ma wplyw nie tyle na wielkosc osobnika, ile na jego przedwczesna smierc.

poczta
19-10-2012, 01:09
żółw o którym mówie to samica choć z tą normą dla samca to chyba przesadziłeś

piotr
19-10-2012, 01:55
Jeżeli to samiec to nie ma w tym nic dziwnego.

P.

marix
19-10-2012, 02:09
Nie przesadzilem. Poczytaj sobie literature o zolwiach. Zreszta 8-latek to dopiero szczeniak, a ze rosnie przez cale zycie, to jeszcze wiele przed nim... (Ile? Roznie pisza w ksiazkach. Rozpietosc jest ogromna, ale przynajmniej 30 latek...).

MataManX
19-10-2012, 07:30
co do samca to żadko przeyższają 15 cm karapaksu a największy jakiego widziałem miał 14 cm moja samiczka ma 9 lat i 18 cm karapaksu a na starość nie będzie wiele większa przecież żółwie rosną szybko tylko jak są młode a potem max 2-3 mm rocznie

42d3e78f26a4b20d412==