PDA

Zobacz pełną wersję : pytania o pupilkach



muzułmanka
16-10-2012, 10:18
mam 2 pytanka... jedno to jak w domowych warunkach mogę przezimować żółwika greckiego, a 2 to co muszę zrobić żeby móc go ze sobą zabrać za granicę na dłużej... może na parę latek. jak się przewozi żółwie samolotem? proszę o odp...

Magda Kusiak
16-10-2012, 11:32
Dołączam się, bo też byc może będę musiała przewieźć gada na dłużej za granicę (konkretnie do Wielkiej Brytanii). Z tym że ja mam pytanie, jakie formalności trzeba załatwić w tym celu (zaświadczenie od weterynarza, jakaś kwarantanna, nie wiem...) Z góry dzięki za odp
Pozdrawiam
Magda

dr Robert
18-10-2012, 04:00
Taniej kupić nowego zagranicą. Aby wywieźć zwierzę z listy CITES, a na liście są wszystkie Testudo, za granicę trzeba mieć CITES wydany przez polskie Ministerstwo Środowiska oraz zezwolenie importowe (czyli zezwolenie na wwóz) wydane przez odpowiednie ministerstwo kraju do którego się udajemy. Oprócz tego potrzebne jest świadectwo zdrowia wydane przez urzędowego lekarza weterynarii. Każdy kraj ma własne przepisy weterynaryjne. Akurat w Wielkiej Brytanii obowiązuje jeszcze bardzo długa (wielomiesięczna) i bardzo kosztowna kwarantanna. jej koszty przekraczają wielokrotnie cenę żółwia. Szczegółowo takie informacje powinno się otrzymać w ambasadzie.

42d3e78f26a4b20d412==