PDA

Zobacz pełną wersję : zolwie i ryby



Jaxter
27-10-2012, 16:37
Witam .. zaczne od tego ze kompletnie nie znam sie na zolwiach wodnych ale w zoologu pojawily sie takie fajne malutkie zolwiki wodne... spodobaly mi sie i chcialbym sobie klopic i takie pytanie do was.. czy nie bylo by problemy gdyby zamieszkiwał akwarium razem z rybkami takimi jak :"neonki glopiki danio itp..."
Oczywiście zapewnił bym mu podest oświetlenie itd..
dzieki za wszystkie odpowiedzi ....

mordd
27-10-2012, 16:42
Nie byłoby żadnego problemu, jeśli żółw bedzie miał zapewnione wyjście na suchy ląd, odpowiednie oświetlenie i temperaturę. Oczywiście wszystkie ryby zeżre, rośliny zniszczy a za 2 lata nie będzie się mieścił w akwarium, ale do tego czasu problemu nie będzie:)))) To nie ironia, ale ryby + żółw = śniadanko. Nie da się inaczej.......

Jaxter
27-10-2012, 16:47
hmm oka spox... zabuduje mu osobny domek :)))))
dzieki za szybka odpowiedz :)

mordd
27-10-2012, 16:50
I nie zawiedziesz się:) W dobrym terra będzie o niebo lepiej funkcjonował co i jemu i tobie wyjdzie na zdrowie. Nie lubię zalecenia pt. przeczytaj opisy, ale o żółwiach jest na tym forum na prawdę sporo niegłupich informacji tak więc polecam....... Wesołej zabawy i obyś się "zaraził".......:)))

Jaxter
27-10-2012, 17:29
zarazony jestem ale narazie ptasznikami ale kto wie pewnie za pare dni zaraze sie zolwiami ....

MataManX
28-10-2012, 15:08
rybki tylko jako ciekawy pokarm można sobie wpuścić

Matiik
01-11-2012, 01:42
Żółw z rybkami taiej wielkości jak danio , czy neony... to raczej nie - bo zeżre ale z odpowiednio dużymi i szybkimi rybami... Ja w swoim 580 litów akwa terrarium mam 4 dorosłe żówie czerwonouche i do tego 8 sztuk pielęgnic cytrynowych- najmniejsza ma 10 cm a największa para ma po 25 cm /każda i sobie żyją , a zółwie nawet sie nimi nie interesują- co więcej parze dorosłej pielęgnic udaje sie odchować 3 razy w roku po około 100-150 sztuk narybku!! Także nie ma problemy z trzymaniem zółwi i ryb razem jeśli tylko ryby są wystarczająco duze i hhhmm dość agresywne- w każdym razie na tyle zeby odgonić żółwia. :)

Sorry ze tak sie rozpisałem ale taka juz moja "gadatliwa" natura :)

mordd
01-11-2012, 02:02
Zdaje się, że głównie chodzi tu o te 580 litrów:)) W takiej objętości to i neonki mają szansę spokojnego żywota. Wielkość ryby ma raczej mniejsze znaczenie - gwarantuję, że mój wrąbałby twoje pielęgnice niezależnie od ich wielkości - nie miałyby gdzie mu zwiać........ Masz może fotkę tego byczego terra? Musi fajnie wyglądać.

42d3e78f26a4b20d412==